Новини
14.01.2006 Доля Українського Кіно в Одесі під загрозою?

Одеське відділення  Національної Спілки кінематографістів протестує проти акціонування Одеської державної кіностудії та можливого розпродажу її власності. Представники Спілки кінематографістів вже звернулися з листами протестів до різних гілок влади в Україні.

Одеська кіностудія художніх фільмів працює вже понад 85 років. Нині саме її існування опинилося під запитанням. Про це заявили учасники прес конференції у прес клубі „Право” Одеської обласної організації Національної Спілки журналістів України.

Одеське відділення Національної спілки кінематографістів вважає, що восени позаминулого року  акціонування студії у закрите акціонерне товариство проходило „в умовах цілковитої секретності і без оголошення відповідного тендеру через засоби масової інформації та без голосування у трудовому колективі на цю тему”.

У Статуті створеного Закритого Акціонерного товариства закладені: „Відчуження, продаж і передача майна”, і представники інвесторів „не приховують своїх намірів скористатися цими положеннями”.

У поширеній сьогодні серед ЗМІ заяві місцеве віділення Національної Спілки кінематографістів наголошує на „незаконності  акціонування Одеської кіностудії  і вимагає його скасування та покарання всіх винних у розбазарюванні народної власності та порушенні законів України”.

Колишній головний редактор Одеської кіностудії художніх фільмів Станіслав Стріженюк вважає, що керівництво країни та Міністерство культури має втрутитися у нинішнє протистояння, скасувати акціонування та подбати про береження знаної далеко за межами кіностудії, бо нині вона перебуває у стані повного занепаду.

Станіслав  Стріженюк:
Синхрон
„Я проходив три роки тому по кіностудії. Зайшов до цеху обробки плівки. Там зберігали памперси хтось з керівництва нинішнього. А звукоцех вже тоді був повністю зруйнований і там теж зберігали консерви. Нині ситуація ще гірша.
Фактично триває боротьба за територію над берегом моря. Кілька десятків гектарів з реліктовими соснами. Навіть Спілка кінематографістів, яка займала історичний палац, має нині шанс потрапити під продаж. Хочуть продати історію, душу української культури...”

Нині Одеська кіностудія фактично не випускає нових повноцінних художніх фільмів. Не кажучи вже про україномовне кіно. Тут знищили більшість цехів, проведене масове скорочення творчого і технічного персоналу.

Кінорежисер Микола Седнєв висловив думку, що український кінематограф, на прикладі Одеської кіностудії, може відчути на собі нового нещівного удару.

Синхрон:
„У Росії Президент Путін взяв курс на відродження національної самосвідомості через культуру і кіномистецтво. На що взяла курс українська влада – цензурними словами не вимовиш. Виявляється, що не потрібне державі українське кіно.
На Одеській кіностудії майже нічого не знімають, бо вона вже фактично перейшла у приватні руки...”

Голова   Одеського відділення Національної спілки кінематографістів Олесь Лупій наголосив, що саме розвитком кіно на Одеській кіностудії нині ніхто не займається, немає і програми відповідної підготовки молодих фахівців українського кіно. Олесь Лупій вважає, що керівництво країни має вжити кардинальні кроки на підтримку розвитку кіно – з відповідним фінансуванням, оновленням технічної бази.     

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X