Новини
19.01.2006 Свято Господнього хрещення

19 січня освяченням йорданської води завершується цикл Різдвяних свят.

У Львові традиційно щороку в центрі міста відбувається освячення води з дотриманням усіх церковних обрядів.

Сьогоднішнє Велике Йорданське Водосвяття о 13-й годині очолить Високопреосвященний Владика Ігор Возьняк, Архієпископ Львівський, за участю церковнослужителів інших християнських конфесій. Після урочистостей парафіяни із львівських парафій матимуть змогу набрати освяченої йорданської води та принести її додому як символ очищення від гріхів, а також на пам’ять про хрещення Христа в ріці Йордан.

Водохреща – це третє найбільше свято, яке завершує Різдвяні свята. Церква розглядає його як свято “просвіщення” людей, оскільки, згідно з Біблійним ученням, саме з хрещення Ісус Христос розпочав проповідувати євангельську істину в ім’я спасіння світу.

Віддавна Церква вважає йорданську водицю священною та приписує їй чудодійні властивості. Освяченою звичайна вода з колодязя або річки стає після того, як священик занурить хрест у неї та поблагословить. Йорданську воду вважають цілющою, і деякі люди навіть пробують лікувати нею свої фізичні недуги. А священнослужителі ще й радять пити її впродовж року, до наступного Водохрестя, щоб рятуватися від усього злого.

Святкуючи Водохрещу, українці мають гарну нагоду ще раз долучитися до високого явища української культури – щедрівок, віншувань, йорданських пісень, які є свідченням давніх звичаїв та обрядів нашого народу.

Йорданські свята символізують не лише Хрещення Ісуса Христа, а й Богоявлення, оскільки під час хрещення Божого Сина над Ним з’явився Святий Дух у вигляді голуба, Який промовив до людей голосом Отця Небесного: “Це Син мій любий, що його я вподобав”.

В.К.
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2006/01/19/12339/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X