Новини
29.01.2006 Римо-католики Одеси протестують проти порушення прав віруючих...

Учасники молитовного протесту РКЦ в Одесі28 січня вірні Одесько-Симферопольської диєцезії РКЦ на знак протесту проти порушення їхніх прав керівництвом обласної державної адміністрації провели день посту і молитви у Кафедральному Соборі Успення Пресвятої Богородиці.

Його Екселенція, єпископ РКЦ Броніслав Бернацький повідомив, що численні листи до адміністрації Президента України та Одеської облдержадміністрації  з проханням повернути церкві колись незаконно конфісковані у неї споруди (зокрема, колишнє приміщення духовної семінарії) належного реагування не мали.

Сьогодні Римо-католицька церква не має навіть приміщення  де б розташувала управління Одесько-Симферопольської диєцезії.

„Немає де жити священикам. Все у храмі. Тут люди моляться. Тут склад. Тут ми приймаємо іноземні делегації. Тут я і мешкаю. І це за умови, що Одесько-Симферопольська диєцезія РКЦ (у складі 4 областей і АР Крим) є чи не найбільшою у Європі.
Якщо ми сьогодні засуджуємо атеїстичну владу і декларуємо демократичні принципи в Україні – нова влада має нарешті піти і нам на зустріч”, наголосив Броніслав Бернацький.

Одесько-Симферопольська дієцезія РКЦ забезпечує щоденним безкоштовним харчуванням 120 одеситів. Обіди готуються у військовій частині прикордонників і вивозяться до Преображенського парку. Незважаючи на сильні морози їжу змушені роздавати просто неба, бо необхідного приміщення для відновлення діяльності їдальні та інтернату для нужденних римо-католики не мають.

Єпископ Броніслав Бернацький наголосив, що у разі подальшого ігнорування вимог вірні РКЦ  готові оголосити в Одесі безстрокові акції протесту.

Учасників нинішньої акції у Кафедральному Соборі прийшли  підтримати представники різних християнських конфесій.

Секретар Духовної Ради християнських конфесій, пастор Об”єднаної методистської церкви Петро Мартьянов висловив жаль, що на прикладі Одеської області віруючі різних церков і сьогодні зустрічаються з не розумінням та ігноруванням власних потреб.

„Це не може не викликати обурення. Одержувати у митрополита Одесько-Ізмаїльського УПЦ Московського Патріархату орден і декларувати що усі церкви рівні – це надзвичайно важливо. Але, за словами мають бути конкретні справи нашого губернатора. Нова обласна влада навіть не робить спроб хоча б вислухати представників різних християнських церков і почути про існуючі у них проблеми. Ми перебуваємо у такому стані – коли змушені протестувати проти нинішнього ставлення до нас”, сказав пастор Петро Мартьянов.

Голова місії „Добрий самарянин” Церкви Християн Віри Євангельської Олександр Чернега теж був серед тих хто підтримав акції протесту вірних римо-католиків в Одесі.

„Завтра і ми можемо зустрітися з подібними проблемами. Отож, у повному обсязі підтримуємо вимоги висловлені єпископом Броніславом Бернацьким. Протягом останніх чотирьох років держава, нажаль, не повертає віруючим їхнього ж майна. Якщо, згідно з Розпорядженням Президента, інші церкви отримують своє майно – римо-католики в Одеській області далі є у не рівних умовах”.

Олександр Чернега запропонував провести велике спільне молитовне стояння біля приміщення Одеської обласної державної адміністрації.  
 
Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X