Новини
31.01.2006 Павличко побоюється за мовне обличчя нового парламенту

„Найстрашніше, що нас може чекати в новому парламенті, – це 300 голосів за другу державну мову”, – зазначив під час перебування на Полтавщині 28-29 січня народний депутат України (фракція Української народної партії)і кандидат у народні депутати від Українського народного блоку Костенка і Плюща, поет, автор народної пісні „Два кольори” Дмитро Павличко.

„Якщо це станеться – буде крах. Як тільки ми втратимо одну державну мову, ми перестанемо бути народом”, - наголосив Д.Павличко.
Знаменитий майстер художнього слова і дипломат, колишній посол України в Словаччині й Польщі розглядає мову як „кордон нації, кордон нашої території, кордон повітря й неба”. „Коли ми переходимо кордон – це не лише колючий дріт і зелені кашкети прикордонників. Ми переходимо кордон мови. І наш кордон тут відкритий,” – застерігає Д.Павличко.

Сам Дмитро Павличко володіє десятьма мовами. Він підкреслив, що не є ворогом жодної з мов, поважає мову російську й нещодавно видав антологію російської поезії у власному перекладі. Він наголосив, що в Україні немає перешкод для вільного розвитку російської мови, більше того, ми маємо багато російських шкіл, російськомовних університетів, переважна більшість газет, що видаються в Україні – російськомовні.

„Ми повинні бути багатомовним народом. Але територію свою, своє повітря, свого Котляревського й Шевченка, свою культуру і свою майбутність ми повинні охороняти своєю мовою,” – підкреслив Д.Павличко.

Прес-служба ПОО УНП
http://maidan.org.ua/static/news/1138706144.html

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X