Новини
02.02.2006 Московський Патріархат іде на вибори...

Вже всі звикли до того, що Українська Православна Церква (Московського Патріархату) не залишається за бортом такого важливого для держави процесу як вибори.

Херсонці добре пам'ятають президентські перегони 2004-2005 рр. на яких МП не гребував офіційно висловлювати свою позицію щодо певних кандидатів, підтримувати „своїх пацанів”. Тоді політична технологія дала світу такі ходові бренди як „Ставлєнік запада”, „Антихрист” з одного боку та „Православний Президент” з іншого.

Достатньо пригадати передовицю газети „Губернські вісті”. Беремо архівний 23 (24) номер газети за 18 листопада 2004 року, і на першій сторінці читаємо: „Ми, істинно православні, будемо молитися за нашого президента, за Віктора Федоровича Януковича, щоб ці доленосні вибори пройшли успішно та був обраний досвідчений керівник”. Далі йде звернення до вірних чад єдиної праведної церкви, а це, як ми всі вже знаємо лише УПЦ МП, - решта вже майже у пеклі. У зверненні йдеться про необхідність подбати про дружбу з росіянами та білорусами тощо. Під зверненням підпис: „+ Архієпископ Іонафан”, і лік його Високопреосвященства.

На цих виборах ієрархи московської церкви пішли ще далі...

За інформацією сайту „REGNUM” (http://www.regnum.ru/news/578320.html):

„Затверджений виборчий список Партії регіонів до Одеської обласної ради народних депутатів. Голосування проходило повним списком. На конференції були присутніми 164 з 167 обраних делегатів. „За” проголосували 158 чоловік, 2 „проти” й 4 „утримались”.

Отже, перше місце списку очолив Олексій Іванович Саввін, що більш відомий як митрополит Одеський та Ізмаїльський Агатангел. От вам і на...

Що ж про це каже сама Московська церква? Звернемось до Соціальної Концепції РПЦ (http://www.russian-orthodox-church.org.ru/sd05r.htm), мовою документу: „Невозможно участие церковного Священноначалия и священнослужителей, а следовательно, и церковной Полноты, в деятельности политических организаций, в предвыборных процессах, таких, как публичная поддержка участвующих в выборах политических организаций или отдельных кандидатов, агитация и так далее.

Не допускается выдвижение кандидатур священнослужителей на выборах любых органов представительной власти всех уровне”.

Виходить, балотуватися духовенству заборонено, але, як кажуть у народі: якщо дуже хочеться - то можна!

Та менше з тим, повернемось до рідного Херсону. Тут Московський Патріархат поки що не був помічений у виборчих списках, одначе активно підтримує „свого кандидата” на посаду міського голови: Артема Кіяновського. Більше того, пан Кіяновський заручився підтримкою не тільки місцевого духовенства, а й благословенням самого патріарха РПЦ Алексія. Акт надання „ліцензії” від російської церкви на участь у виборчих перегонах зафіксований на бігбордах, що прикрашають центр міста.

Коли ж Московська Церква згадає євангельські слова: „Кесарю – кесареве, а Богові - боже”?

http://www.ukrnationalism.org.ua/publications/?n=686

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X