Новини
03.11.2004 "Круглий стіл " про роль Церкви в політичній ситуації в Україні

28 жовтня у Києві в Інформаційному центрі Російського клубу „Вибори-2004” відбулося засідання „круглого столу” Російського клубу „Релігійно-конфесійна проблематика в сучасній Україні і її роль на президентських виборах”, повідомив портал „Credo.ru” з посиланням на прес-службу організації.

Учасники „круглого столу” висловили впевненість у тім, що роль Церкви в період загострення суспільно-політичної ситуації в Україні повинна полягати в умиротворенні людей, у забезпеченні спільних зусиль, спрямованих на зниження політичної температури в суспільстві та в тому, що вибори не повинні призвести до розколу України.

За словами голови Національної громадянської ради РФ з міжнародних справ Сергія Маркова, у ході президентської передвиборної кампанії в Україні релігійно-політична проблематика відіграє дуже серйозну роль – значно більшу, ніж у Росії. В Україні віруючі не сконцентровані так, як у Росії, у рамках однієї найбільш впливової конфесії: крім УПЦ Московського Патріархату серйозним впливом користуються інші могутні церковні організації – Греко-Католицька Церква, Римо-Католицька Церква, Православна Церква Київського Патріархату на чолі з Філаретом. І всі ці церковні організації так чи інакше втягнені в політичний процес.

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов звернув увагу на те, що нинішні президентські вибори – це перші вибори, що мають конфесійну інтригу: сьогоднішні лідери, що змагаються між собою, вже не є „чистими” атеїстами – вони досить релігійні люди, і ті сили, що концентруються довкола них, мають свої конфесійні переваги. Тому, за його переконанням, від результату виборів залежить не тільки партійно-політична орієнтація суспільства, але і та модель духовної структури нації, що буде домінувати.

Учасники „круглого столу” вважають, що держава повинна бути арбітром, а не активним гравцем на поле непростих сучасних міжрелігійних відносин. Роль Церкви в складній політичній ситуації – це роль заспокоювача, стабілізатора суспільних настроїв, а не ініціатора нових суспільних конфліктів.

У засіданні також взяли участь: голова Русинського суспільства святих Кирила і Мефодія протоєрей Димитрій Сидір, керівник Прес-служби УПЦ (МП), референт Предстоятеля УПЦ (МП) Василь Анісімов, голова Союзу православних братств України Валентин Лук'яник, співголова „Союзу православних громадян” (РФ) Володимир Махнач, голова правління Центру політичних досліджень „Пента” Володимир Фесенко, заступник директора Європейського інституту інтеграції і розвитку Андрій Федоров, завідувач відділом України Інституту країн СНД (РФ), прес-секретар Союзу православних громадян РФ Кирило Фролов, головний редактор газети „Час України” Максим Шевченко.

http://portal-credo.ru/site/?act=monitor&id=5284

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X