Новини
11.02.2006 Президент України назвав православний розкол „найбільш чутливою для суспільства” проблемою у релігійній сфері

КИЇВ — 9 лютого Віктор Ющенко у Верховній Раді України зачитав своє послання до українських парламентаріїв «Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2005 році». Серед стратегічних напрямків він назвав і релігійно-духовний. Зокрема, Президент України говорив про запобігання конфліктів на релігійному ґрунті та національне значення помісної Православної Церкви.

У посланні, зокрема, йдеться: „Україна здавна була рідним домом для представників багатьох національностей. На нашій землі мирно співіснували послідовники різних релігійних традицій. І сьогодні Україна є однією з небагатьох пострадянських держав, у якій зберігається міжнаціональний мир. Це одне з найбільших наших надбань, і ми повинні ним дорожити. Наш обов'язок – подальше утвердження міжнаціональної злагоди, запобігання виникненню конфліктів на національному чи релігійному ґрунті. Представники кожного етносу мають почуватися в Україні краще, ніж на своїй історичній батьківщині. (...)

Не можу оминути найбільш чутливу для суспільства проблему релігійної сфери – неприродне роз'єднання православних церков України. Незаперечною є необхідність подолання існуючих між найбільшими православними юрисдикціями протиріч та утвердження єдиної помісної соборної первоапостольної православної церкви. Безумовно, її становлення розглядається в загальному контексті розвитку та утвердження національної ідентичності українців. Зважаючи на стратегічне значення цього питання, держава вправі його активно порушувати та, не втручаючись у внутрішні церковні справи, сприяти його розв'язанню”.

http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;9045/
Повний текст послання: http://www.president.gov.ua/news/data/11_6001.html

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X