Новини
16.02.2006 На Одещині є власний Алчевськ

Багатоповерхові будинки без теплаЦе містечко Вилкове, яке знане в регіоні як „Українська Венеція”, та райцентр Килія. Мешканці багатоповерхових будинків цих населених пунктів вже два тижні залишаються без тепла.

Зима 2006 року стала справжнім випробуванням для жителів придунайського містечка Вилкове, Килійського району. Багатоповерхівки трьох густонаселених мікрорайонів повністю позбавлені опалення, холодна вода подається лише шість годин на добу (що таке гаряча вода тут взагалі забули), каналізація не працює.

Кому є де перезимувати залишили власні квартири і перебралися до приватного сектору, або за майже двісті кілометрів – до Одеси. Порожніми є цілі секції у житлових будинках. За твердженням місцевої газети „Наш час” – „вілковчани перетворилися у справжніх біженців”.

Фахівці  приватних підприємств „Тепло”  і „Рембудсервіс” вважають, що саме міська Рада і Килійська районна держадміністрація  винні в ситуації у якій опинилися місцеві жителі, бо не взяли до уваги  їхні клоптання про необхідність збереження централізованого опалення. У відповідь на  усі пропозиції з владних кабінетів лунала відповідь: „Немає грошей!”.

Воду у м.Вилкове змушені носити за три километри від власних домівокЯк наслідок = у райцентрі Вилкове нині не працює жодна з котелень, вода у міських водогонах замерзла. Не допомогли і 400 тисяч гривень виділених з обласного бюджету на закупівлю для мешканців двох населених пунктів Килійського району камінів для обігріву квартир під час зими. Останнім часом у райцентрі Вилкове, внаслідок перевантажень у мережі, на багато годин знеструмленими залишаються багатоповерхівки. 

Відсутність опалення у помешканнях вілковчан призводить до захворювань, особливо дітей і людей  похилого віку.

Розповідаючи про свої проблеми в інтерв”ю радіо „Свобода” мешканці знаного в Україні і у багатьох країнах Європи містечка Вилкове не здатні були стримувати сльози:

„Ми повинні, поки живі, боротися за себе. Розумієте? Це далы терпіти неможливо. На нас не звертають увагу і ми наче нікому не потрібні.
Найголовніше, наприкінці я хочу сказати, що держава старається нам допомогти – виділили гроші на капітальний ремонт і безкоштовне паливо, але де ці гроші, де це паливо? До нас ця державна допомога не доходить. І ці люди, яких ми обирали, вони спотворюють нову владу ставлячи палки у колеса. Ми ж оцінюємо роботу державного апарату за результатами діяльності на місцях...
Просимо допомогти нам у вирішенні наших злободенних проблем”.

Інші мешканці позбавлених тепла багатоповерхових будинків у місті Вилкове додали:
 

Вони прохають допомоги у Президента України„Від 18 грудня минулого року у нас немає води, забивається каналізація. Чоловік у мене онкологічно хворий.
Я хочу щоби навели лад, щоби ми жили і мали причини для посмішок”.
„Цього року взагалі ні води, ні тепла… Так і спимо у одязі.
Ми ж жили колись, а нині як безпритульні мерзнемо, але у власних квартирах. Це ж жах.
Ми ходимо до влади, сваримося, просимо, благаємо і нічого…”
„У нас воду подають шість годин на добу. Дві години вранці, дві в обід і дві ввечері, а платити вимагають як за повну добу і більше ніж у приватному секторі”.
„Ми нікому не потрібні. Всі на нас плюнули. Я не знаю що робити – молитися Б огу, чи комуністам, чи Ющенку щоби було тепло…
Води немає, нічого немає. Ми хочемо тепла. Ми хочемо газу. Ми хочемо води і жити по людські. 
За кого нині голосувати? Куди йти і що говорити? Я не знаю…”

Нині без тепла у Килійському районі Одеської області опинилися понад дві тисячі мешканців різного віку. Багато з них підписали колективний лист спрямований до Президента України Віктора Ющенка.

„Ми звертаємося до Вас за допомогою.  Всі наші проблеми місцеві чиновники знають, але у відповідь на листи на численні звернення і скарги отримуємо від них лише поштові повідомлення про вручення листів”, йдеться у зверненні.

Автори листа прохають Президента вжити термінових заходів і відновити  тепло і водопостачання багатоповерхових будинків.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X