Новини
16.02.2006 Мешканцям двох міст Одеської області влаштували „холодомор”

Голова Одеської облради Федір Влад

„Відновити  тепло і водопостачання у райцентрі Килія та місті Вилкове найближчим часом неможливо”. Про це, в ексклюзивному інтерв”ю радіо „Свобода» заявив Голова Одеської обласної Ради Федір Влад.

Вже два тижні мешканці двох українських придунайських населенних пунктів залишаються без тепла. У Килії  морози вивели з ладу ділянки водогону  і каналізації.

На засіданні постійної депутатської комісії Килійської райради  пролунала інформація про те, що в місті не подається вода у 26 багатоповерхових будинків, а мешканці 12-ти не мають можливості  користуватися каналізацією, бо вона замерзла.

Прокурор Килийського району Сергій Костенко  розпочав
перевірку виконання діючого законодавства керівництвом державної адміністрації  району, міською Радою  під час підготовки до опалювального сезону 2005-2006 року.

Прокуратура офіційно звернулася  до мешканців Килії, які постраждали матеріально і фізично внаслідок відсутності водопостачання, каналізації і електроенергії з проханням заявити про завдані їм збитки. Сергій Костенко заявив, що має реалізувати „всі можливі заходи прокурорського реагування для притягнення винних посадових осіб до відповідальності”.

В інтерв”ю Радіо „Свобода” Голова Одеської обласної Ради Федір Влад назвав нинішню ситуацію  у містах Вилкове і Килія „достатньо проблемною. Я констатую факт про те, що сьогодні тепла у цих населених пунктах немає”.

Федір Влад вважає, що причини проблем полягають у нездатності місцевих підприємств, відповідальних за забезпечення теплопостачання, виконувати свої функції та у величезних боргах населення за комунальні послуги.

З обласного бюджету напередодні зими виділили 200 тисяч гривень на забезпечення мешканців міст Вилкове і Килія приладами для обігріву квартир.
Федір Влад:
У квартирах мешканців м.Вилкове холодно і сиро„Є три варіанти виходу з проблеми. Це – повернення  центральної опалювальної системи,  вирішення питань пов”язаних з будівництвом мінікотелень та електричним обігрівом. Теплові мережі двох населених пунктів є нині у жахливому стані і необхідне додаткове фінансування для їхнього відновлення. Найбільш реальним виходом з кризової ситуації є обладнання мінікотелень. Ми готові розглянути питання надання допомоги містам Вилкове і Килія з фінансуванням із бюджету розвитку. 17 березня відбудеться сесія Одеської обласної Ради де ми порушимо цю проблему”.

Голова Одеської обласної Ради Федір Влад наголосив, що „протягом двох найближчих тижнів вирішити проблему з відновленням опалення квартир мешканців міст Вилкове і Килія не реально. Гроші витрачені на закупівлю приладів для обігріву квартир проблеми не вирішили і ми маємо чітко готуватися до зими 2006-2007 року. Сподіватися на поновлення роботи центральної опалювальної системи, будівництво 21 мінікотельної та переобладнання – найближчим часом не реально”.

Сьогодні вилківці змушені власними силами будувати у  багатоповерхівках пічне опалення сподіваючись, що таким чином уникнуть холоду і сирості у квартирах. Станом на 1 лютого заборгованість мешканців Вилково за комунальні послуги  складає 28 тисяч гривень.  

Активісти блоку „Влада народу” днями відвідали міста Вилкове і Килія. Керівник Одеського обласного штабу блоку Євген Довбня повідомив, що інформацію про проблеми з якими зустрілися мешканці двох придунайських міст він надіслав лідеру блоку „Влада народу” Олександру Ващенку.

Одесити вимагають негайно забезпечити вилківців і килійців теплом та водою. Вони закликали втрутитися вирішення проблеми особисто Президента України Віктора Ющенка. „Ми очікуємо від глави держави швидких і рішучих дій”, сказав Євген Довбня.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X