Новини
19.02.2006 Херсонщина просить допомоги в Ющенка

Херсонська обласна рада звернулася до Президента України Віктора Ющенка з проханням посприяти виділенню 2006 року з державного бюджету 25 млн. гривень на добудову обласного онкологічного центру, повідомляє ForUm.

Днями відповідне звернення ухвалили на сесії обласної ради. У зверненні депутатів зазначено, що нині діючий обласний онкологічний диспансер не відповідає медичним вимогам до об’єктів такого типу й умов перебування та лікування онкохворих.

“Відповідно до вимог Ваших програмних заяв, які базуються на принципах християнської моралі та гуманності, Ваших прагнень вирішувати насущні проблеми людей, звертаємося до Вас із проханням покласти край кричущим фактам безгосподарності і неповаги до людей і виділити на будівництво Херсонського онкоцентру 2006 року 25 млн. грн. Це рішення стане одним із кроків реалізації на Херсонщині Вашої програми “10 кроків назустріч людям”, – йдеться в документі.

У розмові з кореспондентом “Газети” начальник управління охорони здоров’я Херсонської ОДА Михайло Брагар розповів, що всі уряди та всі президенти обіцяли добудувати нове приміщення для онкодеспансеру, проте будівля досі не добудована.

– У нас є обладнання, цьогоріч виділили кошти на три нові операційні столи, але ж приміщення, в якому розташований онкодиспансер, украй занедбане. Звичайно, доводиться якось виходити із ситуації, – зазначив пан Михайло.

Нині, за словами головного лікаря Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірини Сокур, онкодиспансер працює в будівлі, яку збудовано 1900 року і яка розрахована на 200 ліжок. Спорудження нового приміщення, яке так і не
добудували, розпочалося 1987 року.

“Завдяки державній програмі “Онкологія” покращилася ситуація з діагностичним і лікувальним обладнанням. Торік із державного бюджету виділили 3 млн. 900 тис. гривень. Тому першочергова проблема, яку потрібно вирішити, – це нове приміщення для онкологічного диспансеру”, – розповіла Ірина Сокур.

Статистика захворюваності на рак на Херсонщині невтішна. Як зауважила пані Ірина, кількість хворих на рак в області зросла. 2005 року  зареєстрували 352 випадки недуги на 100 тисяч населення в області (для порівняння, загальноукраїнський показник 2004 року становив 328 на 100 тисяч населення). А захворюваність на рак молочної залози на Херсонщині перевищує показники по Україні.

Галина Степанюк
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2006/02/17/13111/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X