Новини
23.02.2006 Митрополит УАПЦ вітає поновлення діалогу з УПЦ (МП)

КИЇВ — Про це в коментарі прес-службі УПЦ (МП) заявив митрополит Івано-Франківський УАПЦ Андрій (Абрамчук). „Ми вітаємо рішення Священного Синоду Української Православної Церкви про поновлення діалогу з УАПЦ і про створення відповідної комісії. Наш пріснопам'ятний патріарх Мстислав, що глибоко поважав Блаженнішого Митрополита Володимира, завжди говорив нам, що потрібно вести діалог з нашими православними братами, дивитися в очі один одному, шукати шляхи до головної мети – єдності Православ'я в Україні”.

За словами митрополита Андрія, будь-які об'єднавчі процеси без участі УПЦ (МП), найбільшої Церкви України, неефективні і безглузді.

„Ми люди однієї віри, однієї історії, громадяни однієї держави, що споконвіків була і повинна залишатися православною. Чим довше триває конфлікт, тим сутужніше його переборювати. Потрібно учитися розуміти, прощати один одного. Думаю, крім роботи спільної комісії повинні зустрічатися братства, священики, єпископи. Усі повинні зробити крок назустріч один одному. Ми, повторюся, з радістю і надією зустріли рішення Священного Синоду УПЦ”, – говорить єрарх.

Як повідомляє прес-служба УПЦ (МП), керівник УАПЦ митрополит Мефодій (Кудряков) 27 грудня минулого року звернувся з офіційним листом до Предстоятеля УПЦ (МП) із пропозицією відновити роботу спільної комісії УПЦ (МП) і УАПЦ із метою пошуку шляхів відновлення єдності православ'я в Україні. „Ми вважаємо, що повернення до переговорного процесу необхідне саме зараз, коли активізувалася діяльність тоталітарних сект, а суспільство стрімко секуляризується під впливом деструктивних ідеологій”, – відзначалося в посланні.

9 лютого Синод УПЦ (МП) прийняв рішення про поновлення роботи комісії, яку з боку УПЦ (МП) очолив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней (Середній).

http://www.pravoslavye.org.ua/index.php?action=fullinfo&r_type=news&id=10062
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;9127/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X