Новини
27.02.2006 Янукович і міжконфесійна ворожнеча

Cлужба Комунікацій НРУ
 
Депутатський запит Ярослава КЕНДЗЬОРА.

 Верховна Рада у п’ятницю направила депутатський запит члена парламентської фракції народного Руху України, голови Львівської крайової організації НРУ Ярослава Кендзьора до генерального прокурора щодо розпалювання міжконфесійної ворожнечі у державі Партією регіонів та її керівником Віктором Януковичем

Генеральному прокурору України

п. Олександру Медведьку
 

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ
Про розпалювання міжрелігійної ворожнечі в державі партією „Регіони України” та її керівником Віктором Януковичем

ШАНОВНИЙ ОЛЕКСАНДРЕ ІВАНОВИЧУ!
 
У Конституції України однозначно записано: „Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа ¾ від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов´язкова”. Цієї норми Конституції мають дотримуватися як державні органи, так і усі громадяни нашої держави.
Однак, у час виборчої парламентської кампанії голова партії „Регіони України” Віктор Янукович під час передвиборчих поїздок по всій державі, підтримуючи одну конфесію — УПЦ московського підпорядкування, розпалює міжконфесійну ворожнечу. Як було зафіксовано у випусках теленовин, Віктор Янукович,  заходячи до храмів (це було яскраво продемонстровано в Одеській області і Автономній Республіці Крим), заявляє про підтримку однієї конфесії УПЦ МП. А відповідно священики у тих храмах заставляють людей вголос вимовляти прізвище Віктора Януковича, і запам’ятати, за кого вони мають голосувати 26 березня.  
Виходячи з конституційного запису про те, що „Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави” та засади, що вибори до органів державної влади є державною справою, ми є свідками, що Віктор Янукович використовує одну конфесію —  УПЦ МП  в корисливих цілях і одночасно розпалює міжрелігійну ворожнечу на півдні, сході України, бо там також живуть люди, які є вірними інших православних конфесій та інших Церков.
Прошу Вас, Олександре Івановичу, проаналізувати ситуацію із діями, які  стимулюють розпалювання міжрелігійної ворожнечі у південних та східних областях української держави партією „Регіони України” та Віктором Януковичем.
 
З повагою,
Народний депутат України                                Я. Кендзьор

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X