Новини
28.02.2006 В Одесі простилися з Сергієм Варламовим

Сергій Варламов (в центрі) виступає на засіданні міськвиконкому (кінець 90-х років)І хоча минуло вже майже вісім років від того жахливого 1998 року чимало присутніх на церемонії прощання з екс-керівником юридичного управління Одеського міськвиконкому наголошували, що пам”ять про спільну боротьбу криміналітету і тодішнього обласного керівництва за владу в Одесі залишатиметься у серцях одеситів ще тривалий час.

Сергія Варламова, як і його колегу по роботі у міськвиконкомі, Ігоря Свободу викрали у 1998 році. Два дні, після скоєння злочину, міліція не бажала реагувати на заяви про зникнення людини. Правоохоронці чекали завершення виборчої кампанії 1998 року і пророкували, що Варламов повернеться додому одразу після оголошення результатів голосування. Лише після лабораторних досліджень крові виявленої у будинку Сергія Варламова в день викрадення, проведених виключно з ініціативи дружини жертви зухвалого злочину, міліція, яка схоже сама того не бажала, оголосила розшук... Розшук, який тривав майже сім років, аж до усунення від влади в місті члена Партії регіонів Руслана Боделана.

Церемонія прощання з тілом Сергія Варламова (у будинку Одеської міськради)У судовому процесі минулого року представлені документи і свідки довели, що до влади в Одесі Боделан прийшов завдяки фальшуванню результатів голосування.

Переважна більшість ЗМІ одразу після незаконного усунення у 1998 році від влади в Одесі Едуарда Гурвіца наче забула про жертв резонансних злочинів, а окремі навіть висловлювали припущення, що Сергій Варламов і Ігор Свобода живі. Екс керівник обласної міліції (участь якого у гальмуванні розслідування цих справ досі не досліджена і він не втратив своїх високих службових звань) Іван Григоренко колись навіть наголошував, що за оперативними данними, якими він володів, – Ігор Свобода живий і він про це розповість детальніше, але трохи пізніше... Обіцянка так і лишилася словами...

Тим часом, через понад сім років після зникнення тіло колишнього начальника юридичного управління міськвиконкому знайшли замурованим у бетонній підлозі одного з гаражів в приморському районі „Великий Фонтан”. На залишках тіла був одяг Сергія Варламова і його краватка.

25 лютого 2006 року проститися з Сергієм Варламовим, до приміщення Одеської міськради, де проходила громадська панахида, прийшов і Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко. На його думку, усі сім років правоохоронці лише імітували розслідування і „багато важливих документів були знищені, приховані від подальшого слідства”.

Церемонія прощання з тілом Сергія Варламова (у будинку Одеської міськради)„Сьогодні, при нових умовах роботи міліції у нас немає зон недосяжних для працівників МВС. Таким чином цей злочин є розкритий. Сьогодні тривають слідчі дії. Дуже багато кримінальних епізодів стають відомими. Сподіваюся, що справи, які перебувають на дослідчих стадіях у кількох обласних центрах України, дадуть об”єктивну оцінку.
Щодо епізодів ця справа не обмежується тією кількістю людей, які сьогодні перебувають у місцях позбавлення волі. Триває масований наступ на злочинність. Це стосується одеського і донецького, закарпатського, кримського і сумського угруповань.
Закон повернувся на українську землю і всі рівні перед ним”, сказав в інтерв”ю місцевим журналістам Міністр внутрішніх справ України.

Усі дві години громадянської панахіди зал Одеської міськради був переповнений. Тисячі одеситів висловили бажання висловити шану людині, яка віддала своє життя у боротьбі за справедливість та процвітання рідного міста.

Перший заступник Одеського міського голови Анатолій Ворохаєв, який також відчув чимало знущань від минулого режиму, висловив сподівання, що міліція буде здатна назвати замовників викрадень і вбивств Сергія Варламова та Ігоря Свободи. „Навіть працівники МВС, які розслідують ці злочини, дивуються тому що відбувалося в Одесі у 1998 році і як було залякане це місто... Ігор Свобода і Сергій Варламов власним життям заплатили за те, щоби місто належало одеситам, а не групі „товаришів”, як вони себе називали, які прагнули щоби Одеса підкорялася лише їм утворивши тут атмосферу загального жаху і залякування”, наголосив Анатолій Ворохаєв.

Одеський міський голова Едуард Гурвіц ніколи, за усі ці сім років, не забував про своїх колег і друзів. Він писав заяви, депутатські запити до МВС, Генеральної прокуратури України  і вимагав оперативного та плідного розслідування усіх резонансних злочинів скоєних в Одесі у 1998 році.

У своєму виступі перед учасниками громадянської панахиди Одеський міський голова висловив сподівання, що „душа Сергія Варламова усі ці роки бачила нашу скорботу і прагнення зробити так щоби його смерть не була не поміченою, щоби його життя не було списаним серед тих хто зник без вістки.
Усі ці роки не було такого дня щоби я не згадував Сергія Варламова, Ігоря Свободу, події того жахливого 1998 року – коли вбивали, кидали до в”язниць лише тому, що ми були єдиною командою. Це формально. Фактично причина була у тому, що ми стали на шляху у бандитів, заважали реалізації їхніх планів. Деякі з присутніх тут теж були приречені до смерті і лише випадковість та доля залишили їх живими.
Тоді бандити перемогли не лише в Одесі, але і в країні.
Сьогодні я, на знак справедливості мав би назвати тут імена вбивць від режиму і їхніх генералів. Але, в пам”ять про Сергія, я не буду називати ці диявольські імена.
Я вірив, що Сергій Варламов належить до молодої еліти, яка має зробити життя в країні кращим. Він не займався будь якою політичною діяльністю і любив Одесу. Для цього він чесно жив і працював. Тому я досі не можу зрозуміти, за що його вбили?
Дуже хочеться вірити у те, що зможуть виявити замовників вбивства і перед судом відповідатимуть не лише виконавці цього зухвалого злочину.
Ми розуміли що Сергій і люди цієї хвилі мають прийти нам на зміну. Вірили, що саме так і станеться. Великою несправедливістю є смерть Сергія. Не повинні були залишитися без батька діти, без чоловіка – дружина, без сина – батьки.
Ми завжди будемо пам”ятати Сергія Варламова. Віримо, що буде пам”ятати його і Одеса”.

Депутат Одеської міської Ради Борис Литвак теж був серед свідком подій 1998 року і особисто знав Сергія Варламова. Він був одним серед кількох депутатів Ради, які усі ці роки боролися за відновлення справедливості і повернення до причорноморського міста влади, яка буде не грабувати Одесу, а робити все можливе для її процвітання.

У своїй скорботній промові він згадав і два замахи на життя Едуарда Гурвіца, замах на життя екс голови міськвиборчкому, тодішнього редактора газети „Слово” Леоніда Капелюшного... Згадав сумновідомий Кіровоградський обласний суд...

Борис Литвак:
„Ми не маємо права забувати про події 1998 року, прощати вбивцям. Маємо вимагати назвати нам прізвища замовників резонансних злочинів скоєних в Одесі. Цього вимагає справедливість і наша пам”ять.
Ми пам”ятаємо працівників засобів масової інформації, які в очі нам говорили, що Ігор Свобода і Сергій Варламов відпочивають за кордоном. Сьогодні вони дивитися нам в очі не мають права...”.

Депутат Одеської міської Ради Борис Литвак висловив сподівання на те, що правоохоронні органи будуть діяти рішуче і виконавці та замовники злочинів скоєних в Одесі вже найближчим часом будуть відповідати на запитання слідчих і працівників суду.

На громадській панахиді мали слово начальник управління інформації Одеської міськради Едуард Щеглов, Президент Одеської Правозахисної Академії Валерій Кочетов.

Від приміщення Одеської мерії труну з тілом Варламова пронесли центральними вулицями міста.

25 лютого у Спасо-Преображенському Соборі відбувся чин відспівування тіла Сергія Варламова.

Його поховали цього ж дня на Другому християнському цвинтарі Одеси.

Ігор Столяров

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X