Новини
02.03.2006 В Одесі шукають шляхи протидії поширенню СНІДу

Щодня від ВІЛ СНІДу в Одеській області від СНІДу вмирає одна людина. Такі данні повідомили кореспонденту радіо „Свобода” у обласному лікувальному центрі ВІЛ – СНІДу.

Завідувач Одеського обласного стаціонару „центру СНІД” Віктор Гойдик повідомив, що найбільше ВІЛ інфікованих в регіоні мають працездатний вік від 20 до 40 років. У переважній більшості це люди, які зловживають наркотиками та статтевими стосунками. Мають місце зараження медиків та тих хто найчастіше контактує з кров”ю.

На сьогоднішній день кількість захворювань людей на ВІЛ СНІД на Одещині стримко зростає. Пік виявлення інфікованих припадає на час літнього відпочинку, коли кількість населення Одеси зростає  у двічі.

Віктор Гойдик:

„Люди побоюються і не бажають обстежуватися заявляючи приблизно наступне: „мені це не потрібно знати”. Таким чином ситуація уникає належного контролю. За цих умов громадськість має звернути увагу на необхідність обов”язкових щорічних повних медичних обстежень.
У колишньому СРСР існувала система деспансеризації. Нині ця практика практично збута. Якщо іноді її і застосовують, це виключно на папері. Але, завдяки деспансеризації ми виявляли багато людей хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання”.

Значну допомогу у питанні профілактики ВІЛ СНІДу стаціонару надає головний лікар центру Станіслав Сервецький. Саме він контролює питання отримування в Одесі гуманітарної допомоги, яка нині найчастіше надходить з США, Німеччини, Швеції, Франції. Представники делегацій з цих країн вивчають ситуацію на Півдні України і можливості співпраці у єдиній системі профілактики дотепер невиліковного недуга.
 
Завідувач Одеського обласного стаціонару центру ВІЛ СНІД Віктор Гойдик переконаний, що важливим елементом профілактичної роботи є духовна опіка. Нині в Одесі Українська Автокефальна Православна Церква має при стаціонарі постійно діючу каплицю.

Тут готуються до відкриття скиту монахи якого не лише будуть допомагати працівникам лікарні утримувати територію у належному стані, але і займатимуться постійною духовною опікою для хворих, сприятимуть їхньому моральному оздоровленню.

Важливо відзначити, що завдяки підтримці Міністерства охорони здоров”я лікувальний курс, важливий для продовження життя хворих,  у обласному стаціонарі ВІЛ СНІДу  одержують безкоштовно.

Нинішня міська влада схвалила програму профілактики ВІЛ СНІДу. Занепокоєння чиновників є цілком зрозумілим. Одеса не поступається, за кількістю інфікованих, жодному з українських міст.

На підтримку медикам прийшла і Одеська обласна організація Партії Реформи і Порядок. Голова Іллічівської міської організації ПРП, Ігор Іон (№2 у списку кандидатів в депутати до Одеської облради ) передав завідувачу стаціонару ВІЛ СНІД матеріальну допомогу, яка вже витрачена для встановлення у лікарні стаціонарного телефону. У це важко повірити, але дотепер стаціонарне відділення центру ВІЛ СНІД залишалося без міського телефонного зв”язку.
Ігор Іон та Голова виконкому Одеської обласної організації ПРП Вадим Поліщук (№4  у списку ПРП до Одеської облрад) оглянули приміщення стаціонару, спілкувалися з медиками, взяли участь у молебні у каплиці Української Автокефальної Православної Церкви.

„Рано чи пізно проблема СНІДу заторкне усіх – заможніх і бідних людей.
Мені приємно наголосити, що стаціонар для ВІЛ інфікованих та хворих на СНІД є серед зразкових лікарняних закладів. Медичну допомогу на такому професійному рівні важко отримувати у будь якій з нині існуючих в Одесі лікарень”, наголосив Ігор Іон.

Вадим Поліщук висловив надію, що владні чиновники звертатимуть особливу увагу проблематиці поширення вірусу імунодефіциту. Він закликав усіх небайдужих допомогти розвитку діяльності стаціонару, у якому отримують допомогу мешканці Одеси і всіх районів області.

Варто пам”ятати, що у разі участі у небезпечних статтевих стосунках або підозри на зараження – кожен одесит має можливість пройти анонімне обстеження і отримати необхідну допомогу фахівців центру ВІЛ СНІД. У разі одержання допомоги у перші 70 годин цілком реальною є можливість убезпечити себе від ВІЛ інфекції та СНІДу.

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X