Новини
03.03.2006 В Україні порушуються права ВІЛ-інфікованих та наркозалежних

Такі висновки міжнародної організації "Нагляд за правами людини". Хворі зазнають фізичного та психологічного насильства від працівників міліції та дискримінації з боку медичних працівників.
Міжнародні експерти провели низку досліджень і опитали понад сто людей, хворих на СНІД. Висновок - не втішний. Дослідники програми "Нагляд за правами людини" констатували: українські закони не працюють, права інфікованих увесь час порушуються.

Ребека Шлейфер, дослідниця програми:
- Багато людей  є маргіналами в суспільстві, на межі високого ризику, зазнають знущань поліції, їм загрожують нові захворювання. Україна має вжити негайних заходів, якщо має бажання подолати епідемію.

Із висновками колег погоджуються українські громадські організації. Артур Овсепян, представник всеукраїнської мережі хворих на СНІД каже: найскладніше отримати не спеціфічне, а звичайне лікування. Лікарі здебільшого відмовляються оперувати та обслуговувати хворих. Медики розголошують конфеденційну інформацію. Дітей хворих на СНІД, яких в Україні близько 9 тисяч, часто-густо не хочуть брати до навчальних закладів.

Артур Овсепян, Всеукраїнська мережа хворих на ВІЛ:
- Проблема устроить такого ребенка в садик и дальше отправить в школу. Говорят о каких-то специальніх школах, о специальніх садиках, а єти детки они не должні расти в каких-то клетках, они ничем не угрожают другим деткам. И к сожалению таких деток становится все больше и больше.

Окрім дискримінації в лікарнях, три чверті інфікованих потерпають від міліції, зазначають спостерігачі. Працівники правохоронних органів здебільшого виконують план з арештів на споживачах наркотиків. Адже розповсюджувачів затримати набагато складніше, запевняє Костянтин Леженцев, менеджер міжнародної програми "Зменшення шкоди".

Костянтин Леженцев, менеджер міжнародної програми "Зменшення шкоди":
- Людей хватают с минимальными дозами своими дневными, людей хватают с инструментарием для употребления. В том числе со стерильным инструментарием выданным в рамках национальных программ по профилактике ВИЧ/СПИДА среди уязвимых групп.

Чи не кожна політична партія має у своїй передвиборній програмі пункти про охорону здоров'я та профілактику ВІЛ/СНІД. Парламенти усіх скликань ухвалили силу-силенну законів, які захищають права інфікованих. Утім самі депутати зізняються - закони здебільшого не виконуються, а державних коштів, що виділяють на підтримку хворих на ВІЛ/СНІД, традиційно небагато. В Україні понад 400 тисяч хворих на ВІЛ.  Національна програма лікування ВІЛ-інфікованих здебільшого фінансується Глобальним фондом та іншими іноземними організаціями.

Ніна Міщенко, Олена Халік, 5 канал
http://5tv.com.ua/newsline/184//21969/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X