Новини
04.03.2006 Позачерговий з’їзд “Конгресу захисту української мови”

Досить односторонньої толерантності!

Сьогодні, 4 березня, в Палаці мистецтв “Український дім” зібрався другий позачерговий з’їзд міжнародної громадської організації “Конгрес захисту української мови”. Його було скликано в зв’язку із загостренням в Україні ситуації навколо надання російській мові статусу другої державної, спровокованою безвідповідальними антидержавницькими заявами деяких політичних сил та окремих політиків.

Виступаючі висловили своє занепокоєння станом української мови в Україні та роздмухуванням мовного питання українофобами всіх мастей. Зокрема, Лесь Танюк назвав те, що відбувається зараз в Україні “неоголошеною війною проти української культури”.

У виступах делегатів прозвучали і конкретні пропозиції виходу з мовної кризи на державному рівні.

Одночасно зі з’їздом перед “Українським Домом” проходила плакатна акція в підтримку української мови як єдиної державної.


Довідка “Народного Оглядача”: Міжнародна громадська організація “Конгрес захисту української мови” була створена у вересні 2004 року. Метою діяльності організації є розвиток, впровадження і захист української мови. Поштовхом до створення “Конгресу захисту української мови” стала довідка Рахункової палати України “Про результати аналізу виконання Комплексних заходів щодо всебічного розвитку та функціонування української мови, планування та використання коштів Державного бюджету України на їхнє впровадження”, яка висвітила жалюгідний становище державної мови. Голова організації - Валентина Стрілько.

Контакти:
тел./факс (044) 286-10-24
8-067-233-78-68 (Олеся Василівна Стельмах)
http://observer.sd.org.ua/news.php?id=8961

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X