Новини
05.03.2006 Агітація поза храмом

Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій підписали спільну декларацію, якою обіцяють “не використовувати свого авторитету в передвиборній агітації”.

Також Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан) оголосив, що священики УПЦ (МП) не братимуть участі в парламентських виборах.

– Згідно з рішенням Архієрейського Собору, до Верховної Ради можуть балотуватися лише миряни нашої Церкви, а священнослужителям дозволено брати участь у виборах до місцевих рад, – цитує Предстоятеля УПЦ (МП) керівник прес-служби УПЦ (МП) Василь Анісімов. – Священики є в обласних, міських, районних і в селищних радах, де вони, як правило, працюють у комітетах і комісіях соціального спрямування. За відгуками керівників рад, вони добре зарекомендували себе, тому немає підстав забороняти їм обиратися й працювати у представницьких органах влади.

До того ж, за словами Митрополита Володимира (Сабодана), Церква утримуватиметься від рекомендацій, у списках яких партій варто брати участь священикам у виборах до місцевих рад.

– Ми будемо молитися, щоб до управління країною прийшли сили, які об’єднують народ, а не роз’єднують його, щоб ми швидше завершили окреслену політреформою реконструкцію, відновили владні структури та почали будувати, – підсумував він.

Варто нагадати, що на президентських виборах 2004 року УПЦ (МП) активно підтримувала лідера Партії регіонів Віктора Януковича.

Щодо декларації, то її підписали 3 березня цього року на зустрічі Президента України з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. У ній узяли участь предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет, Верховний Архієпископ УГКЦ Кардинал Любомир (Гузар), Предстоятель УАПЦ Митрополит Мефодій і представники інших релігійних конфесій і організацій. УПЦ (МП) представляв керівник справами цієї Церкви архієпископ Митрофан
(Юрчук).

Як повідомив офіційний сайт Президента України, крім відмежування від політичної агітації, мета підписаної декларації – досягти міжконфесійного миру та злагоди. Глава держави високо оцінив зусилля влади та Церкви в цьому напрямі, зазначивши, що “держава готова сприяти взаємодії між православними християнами в Україні”.

– У цей процес не буде жодного адміністративного втручання, а щодо Церкви держава й надалі проводитиме політику порозуміння й довіри, – запевнив Віктор Ющенко.

Андрій Горуна

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2006/03/06/13540/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X