Новини
08.03.2006 Ганьба Харківській міськраді!

Служба Комунікацій НРУ

6 березня сесія Харківська міська рада прийняла рішення про надання в місті Харкові російській мові офіційного статусу. Це було зроблено всупереч Конституції України та чинного законодавства.

   Коментуючи для журналістів таке рішення міськради, голова Харківської обласної організації НРУ, кандидат на посаду Харківського міського голови Анатолій Семенченко заявив, що таке голосування Харківської міськради з ініціативи нинішнього Харківського мера ( до того ж члена партії НСНУ) В. Шумілкіна  є найвищим проявом політичного цинізму, фарисейства і блюзнірства. Адже за всі роки діяльності Харківської міськради за новітньої Української держави, на сесіях дуже рідко можна було почути українську мову, як і на цій сесії, де українською з усіх депутатів виступав лише один депутат. Навіть два табло для голосування і ті висвітлюють інформацію російською мовою. Та й сам В. Шумілкін засідання сесій ради постійно веде виключно російською, як і озвучує свої щотижневі звернення до харків’ян в радіо ефірі.
         Під час засідання сесії з ініціативи обласного Руху під стінами  Харківського міськвиконкому відбувалося пікетування сесії. Перед пікетуючими   виступив Анатолій Семенченко, який оголосив звернення до сесії міськради.
         Виступити на засіданні сесії голові ХОО НРУ, кандидату у мери Харкова Анатолію Семенченко депутати міськради не дали можливості.
         Анатолій Семенченко, поклавши перед головуючим звернення від ХОО НРУ та учасників пікету до депутатів ради з вигуками „Ганьба Шумілкіну. Ганьба міській раді. Шумілкін буде відповідати перед Україною”, полишив залу засідань. За ним з подібними вигуками обурення покинули і інші представники місцевих націонал-демократів, що були на засіданні.
         Анатолій Семенченко також заявив журналістам, що усіма доступними методами буде домагатись скасування протизаконного та антиконституційного рішення Харківської міськради про надання російській мові офіційного статусу у місті Харкові. – „Харкову бути українським”, - заявив він.
 
Далі наводимо повний текст звернення. 
                       
Харківському міському голові
п. Шумілкіну В.А.  
Сесії Харківської міськради     

ЗВЕРНЕННЯ

Харківської обласної організації НРУ та учасників пікетування

Харківського міськвиконкому 6 березня 2006 року

Шановний пане Голово!

Шановні депутати Харківської міськради!
Сьогодні, 6 березня 2006 року ви збираєтесь поставити питання на сесії міської  ради про введення російської мови у Харкові, як офіційної.
         Такі ваші дії, особливо під час виборчої кампанії, призводять до серйозного збурення та дестабілізації ситуації у Харкові, до міжнаціонального протистояння. Це наносить великої шкоди державницьким УКРАЇНСЬКИМ ІНТЕРЕСАМ у Харкові та області.
         Адже тим більше прикро, що у діяльності Харківської міської ради, районних рад у Харкові та їхніх структурних підрозділів української мови не має зовсім, а російська фактично перебуває в статусі державної. У Харкові російській мові ніщо не загрожує, а захисту потребує, якраз, мова українська, яка перебуває на правах попелюшки.
Такі ваші дії – щодо надання російській мові статусу  офіційної є антиконституційними та безпідставними, зважаючи на національний склад населення. Адже за даними останнього перепису населення  2001 року, у Харкові мешкає понад 60 відсотків українців, а тому Харків не підпадає під визначення компактного проживання тут росіян. До того ж, половина мешканців Харкова вважають рідною - українську!
Розцінюємо такі ваші дії, як дуже небезпечну передвиборчу спекуляцію, що наносить великої шкоди Українській державі. Краще нинішньому меру В. Шумілкіну та депутатам міськради  було зосередитись на вирішенні нагальніших проблем для харків’ян – проблемі з комунальними тарифами та розчищенні Харкова від снігових заметів.
Звертаємо увагу на те, що і для Харківського міського голови та депутатів Харківської міськради Конституція України також є обов´язковою для виконання в частині дотримання державності української мови!
Ми вимагаємо негайного зняття питання про надання офіційності російської мови у м. Харкові з розгляду на сесії Харківської міськради  і припинити будь-які брудні спекуляції навколо мовного питання!
 
Голова Харківської обласної (крайової )
організації Народного Руху України:                                       А. Семенченко

http://nru.org.ua/news/?id=3999

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X