Новини
09.03.2006 Церква і вибори

Служба Комунікацій НРУ

Церква не може бути майданчиком для виборчих перегонів – з цією думкою погодились учасники зустрічі голови облдержадміністрації Іван Стойка з керівниками єпархіальних управлінь християнських конфесій Тернопільщини. Про це повідомив прес-секретар ТернОДА Юрій ЗАРУЦЬКИЙ.


 У нараді, яка відбулась в приміщенні ОДА, взяли участь Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Мефодій, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської єпархії Української Греко-Католицької Церкви владика Василь Семенюк, канцлер Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ о.Андрій Романків, керуючий Тернопільсько-Кременецькою єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату владика  Іов, керівник обласного об’єднання церков Християн Віри Євангельської єпископ Володимир Терещенко, заступник голови ТОДА Анатолій Вихрущ. 
 Звертаючись до владик голова Тернопільської обласної державної адміністрації Іван Стойко відзначив, що Бог, дарувавши людині свободу. Водночас дарував їй і свободу вибору, на яку ніхто не вправі посягати. 
  “Я прошу, щоб ви з розумінням поставились до ситуації, яка склалась в державі у звязку з виборчими перегонами. Усвідомлюючи, що Церква це не лише духовенство, але й миряни, прошу вас не допускати проявів у храмах агітації чи проти того того чи іншого кандидата, тієї чи іншої політичної сили. Молитва за чесні та демократичні вибори, заклик до громади зробити вибір усвідомлено, переймаючись долею України та її народу – це буде неоціненним внеском Вас, як духовних провідників краю, у справу побудови Української Держави” – сказав Іван Стойко. 
 Висловлюючи своє бачення піднятої проблематики єпархи зазначили, що вони і очолювані ними єпархіальні управління, підтримують позицію влади щодо невтручання у виборчу кампанію та забезпечення проведення чесних і справедливих виборів. 
 Молитва за чесні вибори вже лунає в храмах УГКЦ, а тернопільські громади Християн Віри Євангельської 19 березня поститимуть та молитимуться за мир і спокій в день виборів. 
 Предстоятель УАПЦ митрополит Мефодій зазначив також, що не підтримує прагнення окремих священиків брати особисту участь у виборчих перегонах, в якості кандидатів. На думку владики священики мають очолювати парафії, опікуватись душами прихожан, а не займатись політичною боротьбою. 
 Владики закликали громадян виконати свій громадський обов’язок перед Батьківщиною і взяти участь у виборах, а визначаючись з вибором – пам’ятати, що голосуючи за ту чи іншу політичну силу, ми розділяємо разом з нею відповідальність за подальшу долю Держави. 
 Учасники зустрічі висловили свої побажання щодо подальшої співпраці, зійшовшись на тому, що потрібно регулярно проводити подібні зустрічі, спрямовані на вирішення конкретних проблемних питань.

http://nru.org.ua/news/?id=4013

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X