Новини
06.11.2004 Віктор Янукович повинен ліквідувати Київський Патріархат. Так вважає СПГ України

Кремль повинен віддалити від себе партнерів політолога Гліба Павловського, які підтримують ідею розколу Російської Православної Церкви, а Януковичу варто ліквідувати Київський патріархат. Такі думки висловлені в коментарі прес-служби "Союза православних граждан" з приводу публікацій Василя Лур'є, що йменує себе ієромонахом Григорієм, на сайті Кредо.

"Союз православних граждан" обурила заява Лур'є про те, що церковно-державні відносини в Росії і на Україні будуть плануватися в Адміністрації президента Росії, і що Росії вигідне існування Київського Патріархату.

«Всі твердження навколорелігійного авантюриста Лур'є, що йменує себе ієромонахом Григорієм, є брехливими і провокаційними, що шкодять і Церкви, і Адміністрації російського президента. Майбутнє РПЦ буде визначатися самою Церквою, - говориться в заяві прес-служби».

«Лур'є стверджує, що Росія зацікавлена в існуванні Київського Патріархату, якій повинен у випадку перемоги Януковича стати контрольованим резервуаром для українського націоналізму, з яким однаково прийде домовлятися, а УПЦ МП залишиться Церквою для російськомовних громадян України. Це - небезпечне провокаційне марення», - стверджує прес-служба.

«Інтерес Лур'є зрозумілий - він готовий хоч із чортом брататися, аби тільки нашкодити Московському Патріархату в інтересах маргінального суздальського розколу, до якого він належить, - говориться далі в заяві. - Одне угруповання, РПАЦ, зацікавлене в існуванні іншого - Київського Патріархату, щоб разом дружити проти РПЦ. Але подібна дружба - це ворожнеча із Православ'ям як таким і із принциповими національними інтересами Росії».

Як вважає "Союз православних граждан", «Київський Патріархат був створений президентом України Леонідом Кравчуком саме як антиросійська організація».

За твердженням прес-служби Союзу, Київський патріархат, крім іншого, довгі роки «був дахом для вербування українських бойовиків у гарячі точки СНД, у тому числі в Чечню на стороні терористів (в 1996 році органами ФСБ у Чечні був арештований емісар Патріарха Філарета Лупинос)»( ці побрехеньки ми чули вже не раз. прим. ред. КР-Медіа).

«Бойовики Київського Патріархату захопили сотні православних храмів, ці захоплення супроводжувалися самими дикими звірствами. Били літніх священиків і матушок. Під час захоплення Воскресенського Собору в Рівне 63-літню дружину Острозького благочинного Оксану Трепащук били кастетом по лиці, інших жінок похилого віку били залізними дрюками», - говориться в заяві.

На думку СПГ, Київський Патріархат не потрібний Росії ні в якому виді, оскільки помірні українофіли, з якими можливий діалог, вже перебувають у лоні УПЦ МП.

«Ніякого виправдання існуванню Київського Патріархату - ні, - говориться в заяві. - Генеральна прокуратура України в 2001 році прийняла постанову про незаконність реєстрації цього Патріархату. Тому Янукович має всі шанси привести цю постанову в життя. Рішення проблеми Патріарха Філарета дуже просто - необхідно реалізувати болгарський варіант, коли до влади прийшов нормальний уряд і в один день повернув захоплені місцевими розкольниками храми канонічної Церкви».

Автори заяви звертають також увагу і на те, що на сайті Кредо після статті Лур'є з'явилися і матеріали в підтримку Віктора Ющенко. «Таким чином, Лур'є і Кредо крупно і серйозно підставили свого заступника Гліба Павловського, - вважає "Союз православних граждан". - Склалася абсурдна ситуація - патрон Кредо Павловський працює на перемогу Віктора Януковича, а його дітище - на Ющенко».

«Якщо російська адміністрація дійсно має намір вести ефективну політику на українському напрямку, діяльність Лур'є і Кредо настав час припиняти. Законним і правовим шляхом. Цих діячів за кілометр не можна підпускати до місць, де приймаються рішення. Ті, хто ці рішення приймають, повинні пояснити Глібу Олеговичу Павловському, що дружба з відверто антиросійським діячем, адвокатом тероризму Лур'є несумісна з державної і навколодержавної діяльністю. Незамінних у нас немає і у країні є прекрасні православні фахівці і по Україні, і по церковно-державним відносинам, і по політичних технологіях», - говориться в завершенні документа.

«Новый регион»

"Религия и СМИ"

"KP-Media"

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X