Новини
18.03.2006 Санін і його “Кобзарі”

Давно було відомо, що автор “Мамая” Олесь Санін має розпочати роботу над грандіозним кінопроектом.

Проте сам режисер подробиці цієї роботи тримав у таємниці. І лише днями завісу таємничості було припіднято.

Про свої плани Олесь Санін першими розповів часопису “Kino-Коло”. Робоча назва повнометражної картини – “Кобзарі”. Події стрічки відбуватимуться в Україні, Монголії, США та Швейцарії у 1920-1930-х роках і в наш час. У центрі сюжету – сумнозвісний розстріл 1934 року під Харковом декількох сотень кобзарів і лірників, які зібралися там на З’їзд кобзарів.

Бюджет картини має становити 12 мільйонів доларів США, з яких лише два мільйони – державні кошти. Основним інвестором проекту має стати Сергій Тарута, який очолює раду директорів корпорації “Індустріальний союз Донбасу”, один із українських мільярдерів, котрі увійшли до списку американського ділового видання Forbes. Тарута поділяє 645-те місце з Віктором Пінчуком, його статок журнал оцінив у 1,2 мільярда доларів.

Як повідомляє “Kino-Коло”, оператором-постановником запрошено Сергія Михальчука, з яким режисер працював і над “Мамаєм”. Технічне забезпечення зйомок здійснюватиме українська компанія “Фільмотехнік”, що особливо прославилася цього року завдяки отриманню “Інженерно-технічних призів” від американської Кіноакадемії за розробки в галузі операторської техніки.

Варто зауважити, що про ліри та кобзи кінорежисер Олесь Санін знає не з чуток.
В альбомі гурту “Воплів Відоплясова” “Мамай” він  сам зі-грав на лірі.

На головну роль запросиои 87-річного американського актора українського походження Джека Пеленса. Оскарівський лауреат за роль у фільмі “Пройдисвіти”, справжнє ім’я якого – Володимир Поланюк, став відомим завдяки вестернам, а також участі у фільмах “Кокаїновий ковбой”, “Острів скарбів”, “Бетмен” та “Танго і Кеш”. Вихід стрічки у прокат заплановано на початок 2008 року.

Про нові проекти та старе кіно Олесь Санін розповів в ексклюзивному інтерв’ю “Газеті”, прочитати яке можна буде в четверговому числі.

Катерина Сліпченко

http://www.gazeta.lviv.ua/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X