Новини
07.11.2004 Трагічні сторінки історії    У жовтні 1921 року у м.Києві Всеукраїнський церковний Собор відродив автокефалію Української православної церкви, яку вона втратила за 335 років до того внаслідок незаконної, ганебної оборудки, “прокрученої” у 1686 році Москвою і Константенополем (тоді Московська церква купила у Царгородського патріарха Діонісія Українську церкву, її права, її незалежність за 200 червонців і 120 соболів. За це згодом Діонісія було позбавлено сану, але чорну справу вже було зроблено...).
Собором було створено Українську автокефальну православну церкву (УАПЦ), на Митрополита якої було обрано Василя Костянтиновича Липківського. Він плідно і наполегливо працював на цій посаді до 1927 року, коли, за вимогою ДПУ, з нього “було знято тягар митрополичого служіння”.
   22 жовтня 1937 року Митрополита Липківського було заарештовано, а 27 листопада - страчено... На Лук’янівському кладовищі м.Києва встановлено Хрест на символічній могилі Митрополита Липківського (місце його поховання невідоме...).
На нашому інтернет сайті ми будемо знайомити Вас зі всіма сторінками історії Української Автокефальної Православної Церкви, які подекуди і сьогодні прагне замовчувати влада на півдні України, що є прихильною до УПЦ Московського Патріархату.
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X