Новини
21.03.2006 На Тернопільщині знайшли унікальну ікону

Образ Ісуса Христа у вишиванці багато років пролежав у занедбаній вогкій хаті. Нині ж серед інших незвичайних знахідок ця історична пам'ятка початку 20 –го століття прикрашає Тернопільський Краєзнавчий музей. 
Під час експедиції Тернопільщиною група молодих науковців натрапила на унікальну річ. Мистецтвознавець Роман Зілінко згадує, як три роки тому, серед мотлоху та бруду у напівзруйнованій хатині він побачив ікону. На ній був зображений Ісус Христос у національному українському вбранні. Цей образ, розповідає пан Роман, несе у собі глибокий символічний зміст. Адже автор цієї ікони відомий український художник 20-го століття Антон Монастирський, створив її після Першої світової війни.

Роман Зілінко, мистецтвознавець:
- Він показує Христа, як українця і малює цю вишиванку, як те найцінніше, яке має український народ. І Христос десь показує свою суть, що він з вами, з українцями.

Всі експоновані на виставці пам»ятки сакрального мистецтва роками припадали пилом на горищах чи у залишених будинках. Були й такі, каже Роман Зілінко, що використовувались як будівельний матеріал. В одному селі, згадує мистецтвознавець, з іконостасу зробили стіну для хліва. На виставці усі експонати, а це ікони, розп’яття, скульптури та дзвони представлені в такому стані, в якому вони були знайдені ентузіастами. Тому кожна з робіт потребує повної реставрації.

Андрій Чернець, Тернопільський краєзнавчий музей:
- Найстрашніше їх бачити, коли вони лежать десь поза межами церкви нікому не потрібні, закинуті. Я працюю реставратором у краєзнавчому музеї і дуже відчутно, що обмаль є коштів на реставрацію таких важливих робіт.

Близько тридцяти унікальних пам»яток релігійного мистецтва знайшли своє місце у стінах Тернопільського краєзнавчого музею. От тільки поціновувачів нашого минулого, в експозиційних залах музею небагато.

Іванна Янчук, Віктор Вовк, 5 канал з Тернопільщини 
http://5tv.com.ua/newsline/182/0/22809/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X