Новини
22.03.2006 Унікальну церкву відновлять

Мешканці села Бережниці, що на буковинській Вижниччині, яке налічує лише двісті хат, оприлюднили намір відновити свою унікальну церкву.

Понад місяць тому, в ніч проти 13 лютого 2006 року, вогонь дотла знищив їхню старовинну дерев’яну 135-річну церкву. За оцінками фахівців, причиною пожежі стало коротке замикання електромережі через несправність електропроводки.

Як повідомили в центрі пропаганди головного управління МНС України в Чернівецькій області, на пожежу відразу ж скерували професійні частини пожежників із райцентру Вижниця, а також сільську пожежну охорону сусіднього села Іспас. Щоб дістатися до місця пригоди, рятувальникам довелося здолати майже 25 км гірської засніженої дороги. Оскільки храм був дерев’яним, вогонь знищив її повністю, проте завдяки оперативним діям рятувальників і місцевих мешканців удалося врятувати приміщення дзвіниці та трапезної.

Окрім браку коштів, основною складністю відбудови церкви староста церковної громади Петро Колотило вважає ту обставину, що вогонь знищив унікальні документи, які засвідчували історичну цінність храму, адже його було збудовано ще 1871 року. І хоча пожежники стверджують, що врятували частину церковних документів, які перебували в церкві з дня її заснування та зберігалися в сейфі, однак найцінніші папери все-таки згоріли.

Проте мешканці села, за словами настоятеля храму Георгія Головача, не опускають руки. Свято-Михайлівська церква в Бережниці була відомою святинею не лише Вижниччини, а й усієї Буковини. Тож бережничани сподіваються, що храм удасться відбудувати всім миром.

Юрій Чорней, Чернівці
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2006/03/23/14001/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X