Новини
22.03.2006 Почаївські мощі поїхали в Алчевськ

Частинки святих мощей преподобних Іова й Амфілохія Почаївських зі Свято-Успенської Почаївської Лаври, що в Тернопільській області, перевезли у Свято-Георгіївський храм міста Алчевська Луганської області.

Про це повідомляє прес-служба Тернопільської обласної державної адміністрації.

Участь в урочистій церемонії передачі частинок святих мощей делегації духовенства Луганської єпрахії Української Православної Церкви взяв голова Луганської ОДА Геннадій Москаль. Для цього минулої неділі пан Москаль разом із представниками православного духовенства Луганщини побував у Почаєві. Вони ознайомилися з історико-архітектурним комплексом Свято-Успенської Почаївської Лаври та взяли участь у Богослужінні, під час якого і відбулася передача частинок святих мощей преподобних Іова й Амфілохія Почаївських.

Відтак голова Луганської ОДА Геннадій Москаль разом із духовенством Луганщини перевезли частинки мощей преподобних Іова й Амфілохія Почаївських до Луганська, де у Свято-Володимирівському кафедральному соборі УПЦ відбувся молебень.

До слова, преподобний Іов був настоятелем Почаївського монастиря у XVI-XVII ст. Він відомий тим, що за нього було споруджено Свято-Троїцький собор і ще шість менших церков, а також створено Почаївську друкарню, яку 1917 року вивезли за кордон, і нині вона обслуговує потреби російської еміграції Америки.

Інший почаївський чудотворець, Амфілохій, був нашим сучасником, відомим серед православних вірних СРСР цілителем, помер
1971 року.

Олеся Кравчук, Тернопіль
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2006/03/23/13999/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X