Новини
24.03.2006 Священики хочуть у депутати

До цьогорічних передвиборних змагань залучено чимало священнослужителів, охочих здобути депутатську недоторканність і можливість творити закони в Україні.

Таку тенденцію виявив моніторинг “Релігія і парламентські вибори-2006”, який здійснив СГК “Генеза” спільно з відділенням релігієзнавства Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України за підтримки міжнародного фонду “Відродження”.

Як повідомив керівник зазначеного моніторингу, релігієзнавець Андрій Юраш, у Львівській області в органи місцевого самоврядування балотуються декілька десятків священиків. А найпоширенішою ця тенденція є на сході та півдні України. Втім точної кількості священиків-кандидатів наразі не відомо. Цю інформацію проаналізують уже після виборів та оприлюднять у другій частині моніторингу.

Особливістю цієї виборчої кампанії, за словами А. Юраша, є те, що деякі політичні сили пропонують священикам місця у списках як своєрідну винагороду за підтримку. Однак глави церков не заявляють про пряму підтримку тієї чи іншої політичної сили. Виняток – Українська Православна Церква Московського патріархату, яка, як стверджує керівник відділення релігій Інституту філософії імені Григорія Сковороди Анатолій Колодний, прямо втручається у виборчу кампанію.

Учений також повідомив, що  сьогодні УПЦ (МП) підтримує Комуністичну партію, Партію регіонів і блок “Народна опозиція” Н. Вітренко. Водночас нещодавно архієпископ Митрофан, керуючий справами УПЦ (МП), заявляв, що їхня Церква не бере участі у виборах і не радить своїм вірним, за кого віддавати голоси. Натомість Анатолій Колодний стверджує, що Московський патріархат підтримує політиків через громадські організації – так звані “православні братства”.

Водночас пан Юраш стверджує, що УПЦ (КП) і УПЦ (МП) заборонили своїм священикам балотуватися до Верховної Ради України, обмежившись місцевими й обласними радами.

Віра Карпінська
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2006/03/24/14047/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X