Новини
06.04.2006 В Одесі відкрита виставка ікони

Виставка дерев”яних різбних та писаних ікон (авторства Василя Гелетко з Черкаської області) відкрита 6 квітня за сприяння управління внутрішньої політики Одеської міськради та Української Автокефальної Православної Церкви. Її робота триватиме у виставковому залі управління (вул.Канатна 19-21).
На урочисте відкриття зібралися чимало шанованих гостей. Тут слово мала начальник управління внутрішньої політики Одеської міськради Наталка Чайчук.

Адміністратор УАПЦ в Одеській області, о.Володимир Клебан, священик УАПЦ о.Михайло Кушнір відслужили водосвятний молебень і освятили приміщення виставкового залу.

Представлені на виставці ікони вражають своєю красою. Саме цим пояснюється неочікувана увага з боку одеситів і місцевих засобів масової інформації.

Присутній на відкритті керівник місії „Гедеон” Валерій Зленський наголосив, що „представлені на виставці ікони мають сприяти особливому духовному піднесенню у душах одеситів. Це надзвичайно гарні ікони, на яких можемо побачити Спасителя, Його Апостолів, Святих... Це надихає нас замислитися над сучасністю і станом душі”.
Секретар Духовної Ради християнських конфесій, пастор Петро Мартьянов зазначив, що це перша подібна виставка різбних ікон в Одесі. „Це свідчить про те, що є попит з боку одеситів і про можливість реалізації цікавих задумів спільно церквою і владою”.

Священик УАПЦ, о.Михайло Кушнір вважає, що відкриття виставки є підтвердженням думки про відродження православного іконопису. „Напередодні минулих виборах деякі духовні особи УПЦ МП говорили про духовну кризу і про необхідність входження священстова до політики. УАПЦ вважає, що це помилкова думка. Ми маємо відроджувати православні традиції і духовність. Говорити про Канони і грубо порушувати їх – не є виходом з духовної кризи. Ця виставка нехай буде служити духовному відродженню на Одещині”.

Виставка різбної дерев”яної і писаної ікони триватиме рівно місяць. Організатори сподіваються, що вона нині приверне особливу увагу - враховуючи дні Великого Посту і наближення Великодніх свят.

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X