Новини
11.04.2006 В Києві постане монумент Соборності

КИЇВ — 8 квітня 2006 р. поруч з Маріїнським палацом – офіційною резиденцією Глави нашої держави – було закладено пам’ятну капсулу та наріжний камінь на відзнаку початку побудови монументу Соборності України. В урочистостях з цієї нагоди взяли участь Президент України Віктор Ющенко, міністри Борис Тарасюк, Юрій Луценко, Ігор Ліховий, Павло Качур, Київський міський Голова Олександр Омельченко, народні депутати України, релігійні діячі – Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Предстоятель УАПЦ Митрополит Мефодій, керуючий справами УПЦ (МП) архиєпископ Митрофан та голова Духовного управління мусульман України Ахмед Тамім, інші почесні гості, а також учні столичних шкіл, – повідомляє сайт «Українське Православ’я».

Урочистості відкрив Олександр Омельченко, який відзначив, що 22 січня 1919 р. на Софійському майдані Києва відбулася історична подія – землі Західної України проголосили про своє довічне єднання з Великою Україною. З цього дня, долаючи незліченні перешкоди і спротив, Україна стала на шлях боротьби за свою соборність та незалежність, який увінчався відповідним Актом 24 серпня 1991 р. та рішенням українського народу на референдумі 1 грудня того ж року. Тому встановлення монумента Соборності України – як данина шани тим, хто віками боровся за неї, так і ознака утвердження єдності Української держави в сучасності.

Президент України Віктор Ющенко закликав всіх вчитися мудрості у наших предків, які виборювали єдність України, розуміючи, що тільки Соборна Українська Держава зможе бути справді незалежною та процвітаючою. Не зважаючи на всі сучасні виклики єдності нашої Батьківщини український народ виявляє мудрість та зваженість і не дає втягувати себе у різного роду чвари – територіальні, національні чи конфесійні.

На запрошення Олександра Омельченка Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прочитав молитву благословення початку будівельних робіт зі зведення монументу Соборності та окропив місце будівництва святою водою. Після цього під наріжний камінь було покладено капсулу з грамотою, а потім всі присутні мали змогу ознайомитися з проектом монументу, будівництво якого має завершитися до Дня Незалежності України.

http://www.uaorthodox.org/news.php?pid=705
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;9797/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X