Новини
11.04.2006 Предстоятелі УПЦ КП та УАПЦ звернулися до Президента з проханням зупинити спроби руйнації духовності в столиці

КИЇВ — До Президента України Віктора Ющенка звернулися Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет і Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви, Митрополит Київський і всієї України Мефодій. Єрархи глибоко стурбовані ситуацією, що склалася в столиці України після виборів Київського міського голови. За інформацією прес-служби КМДА, у своєму зверненні вони зокрема говорять:

„Милістю божою сьогодні нам даровано особливий час, коли кожен українець може звірити справи своїх обранців до різних рівнів влади зі словами й обіцянками, які вони брали на себе як депутати. Бо по справах кожного, сказано у Святому Письмі, дається йому. Час обіцянок закінчився, прийшла інша година – година відповідальності кожного за результати нашої праці.

Сьогодні ми, представники різних церковних конфесій, відчуваємо повсякденну турботу Київської міської влади до нас, і це є, ми впевнені, одним із пріоритетних напрямів її діяльності. Завдяки зусиллям киян тільки за останні 10 років постали з попелу перлини світової культури: Успенський собор Києво-Печерської Лаври, Михайлівський Золотоверхий собор. Відновили свою діяльність собор Святого Олександра Римо-католицької церкви, синагоги Бродського на вул. Шота Руставелі, Подільська на вул. Щекавицькій, Лютеранська кірха на вул. Лютеранській, будується Патріарший собор Української Греко-Католицької Церкви на лівому березі Дніпра. Київ був і залишається духовним центром всієї України.

Київ став ближчим до інших культурних столиць Європи. Саме так відзначили на останньому, березневому засіданні Київської міської ради церков всі керівники релігійних об'єднань та Церков України.

В той же час ми глибоко стурбовані тим, що останнім часом у столиці України цинічно ігноруються наші споконвічні православні традиції та звичаї. Певними політичними силами підтримується агресивна діяльність тоталітарних деструктивних культів під проводом чужих „місіонерів”.

Нас, нашу паству не тільки Києва, а й всієї України хвилює, що буде перекреслена розпочата вже велика робота з відновлення наших православних святинь, відродження духовності нашого народу. Ми рішуче відкидаємо спосіб приходу до влади шляхом посіяного розбрату, розпалювання міжконфесійної ворожнечі, порушення вікових традицій віротерпимості, миру та злагоди.

Звертаємося до Вас, шановний Вікторе Андрійовичу, з проханням рішуче зупинити спробу деструктивних культів руйнації духовності, яка може стати небезпечним явищем, що призведе до повної деградації нашого народу.

Закликаємо Вас, Вікторе Андрійовичу, разом з нами до молитви за Україну, її столицю місто Київ, за киян і увесь народ нашої держави, мир, злагоду та порозуміння у суспільстві, за чесні дії відповідальних під час вибору шляху подальшого розвитку нашої рідної землі”.

http://www.kievpress.info/
http://www.risu.org.ua/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X