Новини
11.04.2006 Злагода в суспільстві є

11 квітня голова Миколаївської ОДА Олександр Садиков зустрівся з представниками християнських релігійних організацій області з нагоди наступаючого християнського свята - Світлого Христового Воскресіння.

16 квітня Великдень відзначають католики, а 23 – православні.

Вітаючи присутніх напередодні одного з найчудовіших свят християнського світу, який символізує перемогу світла над темрявою, добра над злом, життя над смертю, губернатор попросив привітати від його імені всі громади поважних гостей.

„Я впевнений, що в нашій незалежній державі завдяки тому, що церква зайняла своє достойне місце в суспільстві, пануватиме мир та спокій, Ви будете нести в наше суспільство моральність. За ті роки, коли церква була практично викреслена з життя суспільства, ми відчули, наскільки нашому суспільству не вистачає того інституту, який займається духовністю людини”, - зазначив голова ОДА. Він не погодився з тим, що у суспільстві втрачається духовність. Суспільство зараз у відношенні до духовності стає кращим, аніж було років 10 тому, вважає Садиков. У містах і селах будується все більше і більше храмів, збільшується кількість парафіян, серед них все більше молоді. З початку 2006 року розпорядженнями голови ОДА зареєстровано 7 статутів релігійних громад. На сьогодні в Миколаївській області налічується 655 релігійних організацій, з яких 638 – релігійні громади, 28 конфесій, напрямків, течій. Традиційно домінуючим віросповіданням в області залишається православ’я, три гілки якого налічують 398 громад, що складає 61,41 % релігійної мережі. Найбільш чисельною та організаційно оформленою є Миколаївська єпархія УПЦ, яка налічує 265 громад (66,58% православної мережі). Другою за чисельністю Миколаївська єпархія УПЦ КП – 122 громади (30,65 %). 11 громад УАПЦ, які входять до складу Таврійської єпархії складають 2,76 % православної мережі. Релігійними громадами організовано 365 недільних шкіл для дітей та дорослих.

Але окрім цього, радує та величезна робота, яку проводить християнська громада з добродійності, виховання дітей, турботі про тих, хто більше всіх потребує її, наголосив губернатор, пообіцявши в цій роботі постійну підтримку обласної державної адміністрації.

„Держбюджет не може фінансувати церкву. Завжди храми будувались на кошти громади, парафіян, меценатів. Давайте спільно працювати, щоб люди думали про вічне більше, ніж про тимчасове. Проте ініціатива має бути за Вами”, - звернувся голова ОДА до гостей. Але Державні органи влади сприяють релігійним організаціям у проведенні благодійної та милосердної діяльності. У 2005 році релігійними організаціями була надана благодійна допомога нужденним громадянам та дітям – сиротам харчами, одягом, взуттям на суму біля 632,57 тис.грн.

Проблем особливих у стосунках між владою і релігійними громадами зараз немає, вважає О.Садиков: „Деякі питання, які з’являються, ми намагаємося вирішити в робочому порядку”. З цим погоджувалися у своїх виступах і запрошені.

Олександр Садиков презентував духовним отцям книжки-збірники, твори двох великих українців – Тараса Шевченка та Миколи Гоголя.

А настоятелі та духовні наставники привітали з наступаючим світлим святом присутніх та всіх миколаївців.


Наталія Єчкалова, прес-служба ОДА, УПП
Миколаївський регіон
http://www.upp.org.ua/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X