Новини
12.04.2006 Для хворих на СНІД українців закінчуються ліки

Ще трохи і українців хворих на СНІД нічим буде лікувати. Пігулки та розчини закінчуються, а нові надійдуть лише за кілька місяців. Тендер на закупівлю препаратів оголосять за тиждень, а мали це зробити на початку року.

У затримці український центр СНІДу звинувачує Міністерство охорони здоров’я. А от чиновники - центр. Мовляв, документи надійшли з помилками. Доки папери переробляють, ВІЛ-сервісні організації шукають ліки.

Нові ліки проти СНІДу Україна отримає з кількамісячним запізненням. ВІЛ-сервісні організації звинувачують у цьому Міністерство охорони здоров’я і побоюються, що людям, хворим на СНІД, доведеться перервати терапію, яка рятує їм життя.

Володимир Жовтяк, голова координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ:
"АРВ-терапия - это тот процесс, который нельзя прерывать, но на сегодняшний день тендеры не были подготовлены вовремя и сейчас у нас пациенты под угрозой срыва терапии".

Тендер на закупівлю антиретровірусної терапії держава мала оголосити ще на початку року, натомість зробила це лише тепер. Міністерство охорони здоров’я стверджує, що у затримці винен український центр СНІДу, який надав державі неправильні цифри.

Валерій Івасюк, заступник міністра охорони здоров'я:
"Коли ми порівняли запит на 2006 рік, виявилось, що, наприклад, Київ замовляв вдвічі, навіть в 2,5 рази більше, ніж те, що де-факто визначено Українським центром СНІДу. І це все так по Україні є. І воно увійшло в держбюджет і тепер фактична необхідність в ліках на місцях не відповідає бюджетному паспорту і треба міняти закон про бюджет на 2006 рік".

Потреба регіонів у ліках і цифри в бюджеті справді не збігаються, підтверджують в Українському центрі СНІДу. Однак, розповідає його директор Алла Щербинська, в цьому винна вітчизняна схема формування бюджету, адже цьогорічні потреби України у ліках в центрі визначали майже рік тому, на початку літа 2005, коли верстався бюджет країни.

Алла Щербинська, директор Українського центру профілактики і боротьби із ВІЛ/СНІДом:
"В бюджетном паспорте одни цифры, на одни цены и на одни потребности. В действительности и потребности выросли, и цены упали, и совместить это чрезвычайно трудно".

Після дозволу Міністерства фінансів Український центр СНІДу зробив перерахунок і сьогодні нові цифри вже розглядає тендерний комітет. У міністерстві запевняють, що кількамісячна затримка на ВІЛ-позитивних людях не позначиться. Однак ВІЛ-сервісні організації все ж почали шукати додаткові джерела постачання ліків, адже переривання терапії загрожує мутацією вірусу і смертю хворих на СНІД.

http://ictv.ua
http://www.likar.info/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X