Новини
16.04.2006 ВЕРБНА НЕДІЛЯ Неділя за тиждень перед Великоднем називається “вербною”. В цей день святять вербу. З ранку на Богослужіння сходяться всі - старі й малі.
Коли кінчається відправа і священик окропить гілля свяченою водою, то діти – одне попереду одного – намагаються якнайшвидше дістати вербу і проковтнути по кілька “котиків”, “щоб горло не боліло”.
Господарі повертаючись з церкви з свяченою вербою до хати не заходили, а відразу ж садили на городі по кілька гілок “щоб росла Богові на славу, а нам, людям, на вжиток”, а решту несли до хати і ставили на покут: під святими образами.
Свячена верба користується великою пошаною серед нашого народу. Гріх ногами топтати свячену вербу, а тому навіть дрібненьке гілля, залишене після освячення, палили на на вогні, щоб боронь Боже під ноги не потрапило.
Відомо, що коли Спаситель їхав на ослі, то люди встеляли Йому дорогу пальмовим листям та гіллям.  У нас в Україні пальма не росте, а тому довелося вибирати якесь інше дерево. І цей вибір пав на вербу.
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X