Новини
26.04.2006 20 роковини Чорнобильської АЕС відзначили в Одесі.

Пам"ятний знак одеситам-чорнобильцямМайже 17 тисяч постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС мешкають нині в Одеській області. Тим часом, лише на 18 відсотків від потреби в регіоні передбачені кошти на соціальні програми на підтримку чорнобильців.

Найбільш гостра проблема, з якою учасники ліквідації на ЧАЕС зустрічаються щодня – відсутність ліків та якісного медичного обслуговування. Як наслідок, більше 400 чорнобильців вже померли в Одеській області, перш за все від онкологічних хвороб.

Особливо турбують учасників ліквідації аварії на ЧАЕС незначні пенсії для інвалідів-чорнобильців (на  яких був головний пласт роботи). Пенсії інваліда чорнобильця другої групи не перевищують 900 гривень. Тим часом, наймані учасники ліквідації мають пенсії у тричі вищі.

У Чорнобилі він втратив синаГолова Приморської районної організації Всеукраїнського товариства  „Союз Чорнобиль України” в Одесі Володимир Король запевнив, що нинішнє керівництво міськради та обласної державної адміністрації роблять усе можливе для всебічної підтримки постраждалих від наслідків аварії. На заваді є обмежені можливості бюджетів усіх рівнів.

26 квітня біля пам”ятного знаку одеситам-чорнобильцям відслужена панахіда та відбувся мітинг реквіем. Перед присутніми мали слово виконуючий обов”язки голови Одеської облдержадміністрації Борис Звягінцев та секретар Одеської міськради Олександр Прокопенко.

Начальник управління внутрішньої політики міськради Наталка Чайчук повідомила, що з нагоди 20-х роковин від дня аварії кожен чорнобилець отримає в Одесі допомогу у розмірі 500 гривень.

Чорнобильці на мітингуНаталка Чайчук:
„Наше управління організовує поїздку. Два автобуси везуть 80 ветеранів ліквідації до Чорнобильської зони на могили близких, побачити домівки які вони покинули колись. Люди цього дуже прагнуть.
Таким чином ми хочемо допомогти тим чого чорнобильці особливо потребують. Ми готові піти їм на зустріч”.

Начальник управління внутрішньої політики міськради Наталка Чайчук запевнила, що міська влада не забуде і про важко хворих учасників ліквідації (а таких нині є чимало). Їм теж будуть надавати необхідну допомогу.

Голова Одеської обласної організації Союз „Чорнобиль України” Петро Федосєєв наголосив, що чорнобильці очікують підтримки саме від новообраного Одеського міського голови Едуарда Гурвіца.

Панахида„Він більше допомагає людям ніж це було за часів правління минулої міської влади. Ми нині більше маємо сподівань”.

Виконуючий обов”зки голови Одеської облдержадміністрації Борис Звягінцев нагородив сьогодні учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС державними нагородами та відзнаками Міністерства з надзвичайних ситуацій. Кілька ліквідаторів одержали ключі від новеньких автомашин.
Панахиду за спокій душ померлих учасників аварії на Чорнобильській АЕС відслужили сьогодні і у храмі Воскресіння Христового Української Автокефальної Православної Церкви. Його відслужив Адміністратор УАПЦ в Одеській області, отець Володимир Клебан.

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X