Новини
27.04.2006 Чорнобиль – причина 100 тисяч смертей від раку

Наслідки Чорнобильської аварії для здоров’я людей дуже недооцінено, стверджує міжнародна екологічна організація Greenpeace.

В оприлюдненій Greenpeace доповіді зазначено, що нещодавні дослідження підтверджують: чорнобильська радіація стала або стане в майбутньому причиною 100 тисяч смертельних випадків унаслідок раку, а офіційні дані, якими оперує Міжнародне агентство ООН з атомної енергії (МАГАТЕ), – це величезна недооцінка людських страждань.

Як повідомили в Центрі сучасного мистецтва при НаУКМА, на прес-конференції в Києві представники Green peace заявили: “Дані доповіді спростовують думку МАГАТЕ про те, що наслідки для здоров’я людей від аварії на ЧАЕС виявилися не такими значними, як вважали спочатку”.

Екологічна організація наголошує, що радіація вражає імунну та дихальну системи, систему кровообігу, а також викликає збільшення ембріональних дефектів і пологових травм.

За даними Greenpeace, кількість захворювань на рак різко зросла в Україні та Білорусі. У Білорусі між 1990 і 2000 рр. спостерігали збільшення захворювань на рак на 40%, а в Гомельській області – на 52%. В Україні рівень ракових захворювань підвищився на 12%, при цьому в Житомирській області смертність зросла майже втричі.

Крім безпосередньої дії радіації, здоров’я людей, які потрапили під чорнобильську хмару, зазнало серйозного випробування комплексом соціально-економічних проблем: втрата землі, переселення (більш ніж 300 тис. осіб), економічна криза, брак адекватної інформації, наголошують у Greenpeace.

УНІАН
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2006/04/27/14892/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X