Новини
01.05.2006 Критика статусу російської мови в містах Сходу

Віце-прем'єр з гуманітарних питань Вячеслав Кириленко вважає, що рішення Луганської обласної та Севастопольської міської Рад про надання російській мові статусу регіональної є незаконними та, як він висловився, спекулятивними.

Згідно з Конституцією, цитує слова віце-прем'єра його прес-служба, порядок застосування мов визначається лише Законами України.

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі заступник голови всеукраїнського товариства "Просвіта" професор-мовознавець Олександр Пономарів назвав ухвалення регіонального статусу російської мови в Харкові, Луганську та Севастополі наслідком останніх місцевих виборів.

"До місцевих рад у названих областях прийшли антиукраїнські сили, - сказав він, - які організували під час виборів президента антиукраїнський шабаш у Сіверсько-Донецьку. І тепер вони, побачивши, що немає жодних підстав для надання російської мови статусу офіційної чи другої державної, вони обрали іншу тактику. Вони посилаються на Хартію регіональних і меншинних мов, які потребують захисту. Але насправді і на Харківщині, і на Луганщині, і в інших областях захисту потребує саме українська мова. Російській там нічого не загрожує".

Майже три тижні тому українську мову разом із іншими мовами меншин було визнано офіційною мовою в Сербії.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X