Новини
01.05.2006 Єпископ УПЦ КП в Одесі тепер ще і друг Каурова?

Єпископ Одесько-Балтський УПЦ Київського Патріархату Яків (Макарчук) виступав чи не найбільш палким прихильником об”єднавчого процесу з Українською Автокефальною Православною Церквою. Принаймі він неодноразово заявляв про це на різноманітних заходах у столиці України та у регіональних ЗМІ.

Коли ж „об”єднанням” не вийшло – маска „миротворця” схоже безслідно зникла. Владика Яків шукає тепер, для боротьби з Предстоятелем УАПЦ,  союзників у колі керівника проросійської організації „Єдіноє отєчєство” Валерія Каурова. Того самого, який свого часу робив все можливе для унеможливлення візиту до Одеси Патріарха Філарета. Представники „Єдіного отєчєства” тоді організовували пікети біля храмів УПЦ КП та провокували сутички.

Тепер Владика Яків має Валерія Каурова – палкого прихильника відродженння так званого Новоросійського краю - серед друзів.

Саме цим противником Помісної Православної Церкви погрожував єпископ УПЦ КП Предстоятелю Української Автокефальної Православної Церкви, митрополиту Мефодію у разі якщо Він не відмовиться від запланованого на початок травня першого Пастирського візиту до Одеси. Почувши у відповідь категоричну відмову Владика Яків пригрозив ще і нападом з боку представників українського козацтва.

Позиція нинішнього єпископа УПЦ КП в Одесі не виглядає дивною. Тривалий час Владика Яків був у складі єпископату Української Автокефальної Православної Церкви, але у складний для Черкаської єпархії час покинув вірних церкви. Саме за часів його керування на Черкащині значно скоротилася кількість громад УАПЦ та припинило діяльність знане на цілу Україну Черкаське єпархіальне Духовне училище. Нині Владика Яків продовжує, вже у складі УПЦ КП, боротьбу проти Матері Церкви, яка його і породила.

Стало відомо, що обурення з боку колишнього прихильника „об”єднання” з УПЦ КП викликав той факт, що Предстоятель УАПЦ має намір відслужити Архиєрейську Службу Божу у храмі Георгія Переможця в Одесі. Цей храм тривалий час був у підпорядкуванні УПЦ Київського Патріархату. Громада не витримала тиску з боку єпископа Якова і оголосила, разом з настоятелем о.Анатолієм Коренковим, про перехід у лоно Української Автокефальної Православної Церкви. У храмі нині служить і о.Ярослав Бугринець. Він теж донедавна був священиком УПЦ Київського Патріархату і разом з ним до УАПЦ перейшла більша частина колишніх прихожан Кафедрального Собору Київського Патріархату.
Храм Георгія Переможця пережив, за історію перебування у складі УПЦ КП, чимало перевірянь. Тут влаштовували бійки, справжні кровопролиття, панував дух протистояння...

Нині, після переходу у лоно Української Автокефальної Православної Церкви, у храмі панує лише щоденна молитва.

Настоятель храму о.Анатолій має серед планів відкриття у храмі благодійної їдальні, недільної школи для діточок.

 УАПЦ робить все можливе, щоби нести мир і злагоду у міжконфесійне життя Одеси.

У відповідь на ці благодійні наміри єпископ УПЦ КП в Одесі, замість спроби примирення, подає до судів один за одним позови та вираховує розміри своїх „моральних збитків”...

Предстоятель УАПЦ тим часом заявив, що жодні  погрози на його адресу не зможуть стати причиною для скасування запланованого візиту до Одеси, адже метою приїзду є опіка над вірними та духівництвом Української Автокефальної Православної Церкви.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X