Новини
12.11.2004 Церква і вибори. Українські конфесії включаються в агітацію

Напередодні другого туру українська православна церква Київського Патріархату, так само, як і аналогічна церква патріархату Московського, оприлюднюють ознаки того, що починають активно втручатись у політику. В свою чергу, політики також не обминають можливості долучитися до релігії в цей відповідальний момент.

Христина Бондаренко, 5 канал:
- Якщо до першого туру прихожанам радили лише молитись за майбутнього президента, то тепер молитви не єдине, що чують віруючі після служби. В церквах  московського патріархату можна знайти листівки, спрямовані на підтримку Віктора Януковича. Київський патріархат стверджує, що не підтримує жодного кандидата, проте священики діляться, що схильні до народного кандидата Віктора Ющенка.

Листівки з агітацією за Віктора Януковича можна побачити принаймні в трьох церквах Києва, що належать до московського патріархату. В агітках - заклик зупинити кандидата в президенти Віктора Ющенка, якого називають ставлеником націонал-екстремістів. Натомість прем'єра Віктора Януковича вихваляють як людину, що несе мир та єдність церкви. Священики Московського патріархату відкрито  розповсюджують листівки, проте запевняють, що жодним чином не втручаються у політику. Мовляв, просто звертаються з порадами.  

Отець Віталій:
- Ми вважаємо, що для нашої церкви краще буде, якщо президентом буде Віктор Янукович. Ми в політику не втручаємось. Ми не заставляємо своїх парафіян голосувати тільки за Януковича. Ми розказуємо, у кого які справи.

Українська православна церква Київського патріархату дотримується позиції нейтралітету. Тут щодня моляться за майбутнє Україниі президента. Проте - розповсюджують газети, які мають відверто опозиційне спрямування.

Отець Ігор:
- Ми підтримуємо чесні вибори. Це насамперед, щоб було по-чесному обрання кандидатів в президенти. Щоб люди думали, щоб потім не було ніяких нарікань на Бога. В першу чергу, що Бог так зробив.

У штабах кандидатів про листівки не знають. Утім, штаб Віктора Януковича покладає всю провину на свого опонента Віктора Ющенка. Довірена особа Януковича Степан Гавриш запевняє, що ці листівки - провокація з боку опозиції. Опозиція у свою чергу все заперечує.

Віруючі  кажуть, що на позицію церкви мало зважають. Але вони  не хочуть, аби  поряд з іконами лунали політичні гасла.

Жінка:
- Я считаю неморальным, когда политики лезут в церковь и пытаються использовать в своих интересах. Политики очень часто пытаются использовать церковь в своих интересах. Тот же пример - наш Янукович, который пытается что-то сказать.

Чоловік:
- Церква повинна впливати на думку громадян, але не таким чином. У нас релігія має велике значення. Особливо для похилих людей. Дуже часто, що скаже в церкві священик, то люди і роблять.

Серед наймасовіших православних церков, осторонь політики залишаються лише автокефали та католики.

Христина Бондаренко, Михайло Путята, Віталій Дорощенко,  5 канал
***

Ми маємо підтвердження з Чернівців, де священики відкрито заявляють про те, що їх під тиском змушують роздавати агітки за кандидата в Президенти Віктора Януковича.

Василь Савчук, настоятель церкви, м. Чернівці:
- Дійшли до того, що примушують священнослужителів підписувати звернення за провладного кандидата Януковича.

http://5tv.com.ua/newsline/119/0/2402/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X