Новини
17.05.2006 Вірні Церков Київської традиції обговорили кроки співпраці КИЇВ — 13 травня 2006 р. у Київському міському будинку вчителя відбувся круглий стіл „Спільне свідчення Церков київської традиції в контексті сучасності”. Проведення круглого столу мало на меті обмін досвідом служіння між мирянськими організаціями традиційних Церков України та налагодження співпраці для спільного свідчення Христа в сучасному українському суспільстві. Його учасниками стали близько 60 вірних всіх традиційних християнських Церков України (УАПЦ, УПЦ КП, УПЦ (МП), УГКЦ та РКЦ в Україні).

Йшлося про молодіжне служіння, про обмін методичними матеріалами. Було вирішено проводити спільні семінари щодо праці з дітьми та спільні літні дитячі табори, було прийнято рішення проводити духовні бесіди з дітьми у школах.

У роботі з молоддю учасники заходу вирішили спільно проводити молодіжні з’їзди. Від УГКЦ надійшла пропозиція щодо участі православної молоді у єпархіальних молодіжних соборах УГКЦ, що проводитимуться протягом 2006 – 2007 рр. Молодіжний собор Львівської єпархії УАПЦ, що планується на літо 2006 р. запросить також молодь інших церков.

Було прийнято рішення про спільну участь у прощах та проведення спільних організованих таборів.

З цієї метою буде проведений третій міжнародний міжконфесійний молодіжний табір „Молодь – за міжконфесійне порозуміння. Соціальне служіння християнської молоді в Україні”, який організовує Міжконфесійна рада християнської молоді.

Вирішено проводити спільні молодіжні заходи, духовні бесіди зі студентами – вірними різних Церков.

У соціальному служінні вирішено розвивати рух „Віра і світло” (спільнота для родин неповносправних дітей) серед православних Церков. Буде проводитися обмін інформацією про християнські реабілітаційні центри від алкоголю і наркотиків.

Йшлося про взаємообмін місійними книжками, брошурами та участь вірних всіх Церков в їх поширенні, про проведення спільних місійно-катехитичних семінарів для обміну досвідом, про проведення відкритих місійно-катехитичних курсів і поширення інформації про них вірними всіх Церков.

Учасники зустрічі наголосили на необхідності співпраці у виданні міжцерковної газети. Відзначено позитивну роль інформаційних незаангажованих міжцерковних Інтернет-ресурсів.

Йшлося про організацію спільних інформаційних центрів для співпраці між вірними різних Церков.

Було піднято питання про важливість співпраці богословів традиційних Церков України, зокрема, для ведення богословських діалогів.

Підкреслено важливість розвитку молитовного мирянського руху за єдність українських Церков. Важливою, на думку учасників зібрання, є організація регулярних спільних молитов за участі вірних всіх українських Церков у різних областях.

Учасники круглого столу підтримали проект створення Центру християнської співпраці. 33 учасники круглого столу висловили бажання стати його членами-засновниками і обрали координаційну раду (оргкомітет) цього центру.

www.risu.org.ua/ukr/
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X