Новини
21.05.2006 Шевченківські дні в Одесі Цього року вони були особливо урочсистими. Поруч з активістами української громади квіти до пам”ятника Кобзарю поклали в.о. голови обласної держадміністрації Борис Звягінцев, заступник Одеського міського голови Тетяна Федірко, голова Спілки письменників України Володимир Яворівський, письменник Роман Лубківський, поет і публіцист Олекса Різниченко, Міністр культури і туризму України, Голова оргкомітету всеукраїнських шевченківських днів Ігор Ляховий.
Священики Української Автокефальної Православної Церкви о. Михайло Кушнір та о.Ярослав Бугринець були єдиними духовними особами на цьому заході. УПЦ КП його проігнорувала.
Власне, Міністр культури і туризму України Ігор Ляховий, в інтерв”ю місцевим журналістам,  засудив рішення місцевих Рад Харкова, Луганська, Донецька та Севастополя щодо надання російській мові статусу регіональної. Він назвав подібні ухвали приявом звичайного політиканства. „Політична сила, яка беручи участь у виборах не мала власної ідеології крім економічних, бізнес інтересів, вирішила зіграти на дуже складній ситуації, що залишилася нам у спадщину від попередньої держави. Вони висунули тезу регіональної мови. Насправді це поза межами Конституції. Є Європейська хартія регіональних мов, яка захищає мови які зникають. Україна на державному рівні може захищати мову караїмів, кримських татар, гагаузів. Це ті мови, які за межами держави Україна, ніхто сьогодні зберігати не буде. Я думаю, що цей бруд освяде коли згаснуть політичні пристрасті. Це як правило виникає перед виборами. Вибори пройшли, але в Україні процес цей є дещо затяжний”, сказав пан Міністр.
Ігор Ляховий вважає, що українська влада здатна реагувати на подібні антиконституційні заходи. „Рекція на подібні подразники буде адекватною. Це питання не для наукових дискусій. Воно стосується безпеки держави. Жодна місцева Рада не має права ухвалювати рішення щодо мови, бо це не її компетенція. Уявіть собі, що завтра збереться районна рада і ухвалить рішення не платити від сьогодні податки до держбюджету і не пускати наших синів до армії, підніме прапор Південно-Африканської Республіки. Це не інакше як дурниця і політиканство...”
Голова Спілки письменників України, народний депутат України Володимир Яворівський переконаний, що лише у разі рішучих дій влади Україна стане такою „про яку мріяв колись Шевченко”.
Він засудив спекуляції навколо статусу російської мови в Україні. „На превеликий жаль факт ухвалення рішень про російську мову як регіональну  свідчить що влада не здатна протидіяти цьому процесу. Тут рішуче слово мають сказати обласні державні адміністрації, які представляють позицію Президента. Нині ще є реальна можливість зупинити цю антиукраїнську кампанію. Необхідна мудрість і політична воля”.
20 травня в Одесі, в рамках Шевченківських днів, підвели підсумки роботи виставки „Українська книжка на Одещині” та провели урочисті збори у приміщенні обласної Філармонії.
21 травня знані в Україні письменники відвідають кожен з районів Одеської області і проведуть шевченківські зустрічі.
Святкування в регіоні триватимуть до вечора 22 травня.
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X