Новини
21.05.2006 Ющенко створює Інститут національної пам'яті Президент України Віктор Ющенко та низка урядовців взяли участь у церемонії вшанування пам'яті жертв сталінського режиму на території Державного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили".
Під час церемонії Ющенко оголосив про створення Інституту національної пам'яті, керуватиме яким академік, член ради партії "Народний Союз Наша Україна" Ігор Юхновський.

Раніше за ініціативою Президента уряд ухвалив постанову про створення Державного комітету національної пам'яті, який займатиметься координацією вивчення та вшануванням жертв репресій в Україні.

У церемонії вшанування пам'яті жертв репресій взяли участь, окрім Президента, в.о.прем'єр-міністра України Юрій Єхануров, мер Києва Леонід Черновецький, голова Тимчасової робочої групи з підготовки першого засідання Верховної Ради України Y скликання Іван Бокий, деякі урядовці.

Промовляючи на церемонії, Віктор Ющенко наголосив, що, за останніми даними, в Биківні поховані 100 000 людей, закатованих за часів сталінського режиму. Президент зазначив, що Биківня стоїть в одному ряду зі злочинами концтаборів Освенцим та Бухенвальд. Президент України переконаний, що неможливо будувати майбутнє, не знаючи правди про своє минуле. Треба знати, "хто твої батьки, діди, ким вони були й де поховані". "Нам необхідно знати правду. Чому без війни ця нація понесла тисячі жертв", - підкреслив Ющенко. Саме з цією метою й створюється Інститут національної пам'яті.Рішення про його створення ухвалив Кабінет міністрів за дорученням Президента України.

Після покладання квітів до меморіального каменю відбулась панахида, яку відправили служителі українських церков.

Довідка: поблизу селища Биківня на Київщині у 1930-х - початку 1940-х років здійснювались масові поховання осіб, репресованих і страчених у Києві органами НКВС.

Офіційно будівництво спеціальної зони для таємних поховань розпочалося 1936 року. З того часу у Биківнянському лісі аж до окупації німцями Києва систематично ховали знищених жертв комуністичного режиму.

30 квітня 1994 року відбулося відкриття Биківнянського меморіального комплексу.

2001 року Кабінет Міністрів України під керівництвом Віктора Ющенка ухвалив Постанову "Про створення Державного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили". 17 травня 2006р. Віктор Ющенко підписав указ про надання історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили" статусу національного.
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X