Новини
23.05.2006 Україна відзначає Свято Героїв Івано-Франківськ:

21 травня на Вічевому майдані міста Івано-Франківська відбувся багатолюдний мітинг, приурочений Дню пам’яті героїв. Почесними учасниками мітингу пам’яті були майже дві сотні воїнів УПА в одностроях, а також члени «Пласту» станиці Івано-Франківськ.

Виступаючі на мітингу представники обласної та міської влади, а також голови Всеукраїнського братства вояків ОУН-УПА Михайло Зеленчук і Братства вояків ОУН-УПА Карпатського краю Федір Володимирський висловили впевненість, що «не за горами той час», коли День пам’яті героїв в Україні відзначатимуть на державному рівні».

Народний депутат України голова облорганізації КУН Євген Гірник зазначив, що саме КУН в 1994 році ініціював щорічне відзначення Дня пам’яті героїв і що присутність на цьогорічному мітингу представників партій ВО «Батьківщина» і НСНУ допоможе новому парламентові України визнати УПА на державному рівні. За словами Євгена Гірника, «без такого державного визнання Україна завжди буде розділеною навпіл».

Львів:

Як уже стало звичним останніми роками, в неділю, найближчу до дня загибелі Євгена Коновальця (23 травня), у Львові відзначають Свято Героїв.

Цього року в програмі свята було покладання вінків від органів влади до могил борців за волю України, урочиста хода містом від майбутнього пам'ятника Степанові Бандері до пам'ятника Шевченкові, парад похідних дружин львівських учбових закладів, мітинґ і концерт біля пам'ятника Шевченкові, пробіг-естафета місцями бойової слави УПА.

Кращі похідні дружини шкіл були нагороджені цінними призами.

Участь у велелюдному Святі взяли й Збройні Сили і МВС, які марширували разом з ветеранами УПА.

Андрій Садовий, Мирослав Сеник та Петро Олійник вшанували пам’ять загиблих воїнів УГА.

21 травня на Личаківському кладовищі відбулося покладання квітів до Меморіалу воїнам УГА за участі Андрія Садового та Мирослава Сеника та Петра Олійника з нагоди відзначення свята Героїв.

Петро Олійник зазначив, що сьогодні – справжнє Свято героїв, яке започатковане саме на Львівщині. «Ми повинні все таки зробити це свято державним, аби щороку вшановувати пам’ять тих, хто боровся і загинув за незалежність України. Після перемоги Віктора Ющенка на виборчих перегонах, перші півроку були надзвичайно складні, наступив так званий «постмедведчуківський» період. Після цього ми відразу втягнулися у нові вибори, після яких як мінімум чотири роки буде стабільність. Тому на державному рівні необхідно приймати системні рішення і ми, безумовно, будемо готувати відповідні документи для відзначення Свята героїв на державному рівні», – сказав голова ЛОДА.

За словами голови Львівського обласного братства вояків ОУН-УПА Олеся Гуменюка, вшановувати пам’ять загиблих воїнів УГА – це святий обов’язок населення та влади. «Всі знають, чому ми сьогодні вшановуємо і святкуємо Свято героїв. По-перше, 23 травня 1938 року у Роттердамі від рук московського агента Судоплатова загинув провідник ОУН-УПА Євген Коновалець. Отже, у 1941 році було вирішено, що 23 травня – день смерті Є.Коновальця – потрібно вшановувати як Свято героїв. Завдяки нашій місцевій владі, це свято ми помпезно організовуємо на Львівщині і ще дуже далеко до того, аби його відзначали в Україні», – зазначив О.Гуменюк.

Біля меморіалу Січовим стрільцям львівська влада вшанувала пам’ять героїв

21 травня у Львові на Янівському цвинтарі з нагоди відзначення свята Героїв відбулося покладання квітів до Меморіалу Січовим стрільцям за участі міського голови Львова Андрія Садового, голови Львівської обласної ради Мирослава Сеника та голови Львівської ОДА Петра Олійника.

«Меморіал Січовим Стрільцям – це знакове місце для усіх українців, які отримали незалежну державу. Тому просто необхідно вшановувати пам’ять наших героїв, які полягли за нашу свободу.

Я вважаю, що на Янівському цвинтарі повинно бути створене місце, де б представники різних народів примирювалися між собою», – сказав П.Олійник.


Фотоальбом відзначення Свята Героїв у Львові

Чернівці:

Облорганізації ВО «Свобода», КУН, УНП та НРУ 23 травня проведуть у Чернівцях акцію пам’яті Героїв, які віддали своє життя за волю України.

Учасники акції пройдуть хресним ходом вулицями міста, візьмуть участь у молебні, який завершиться мітингом. Для учасників акції буковинські козаки підготували показові виступи.

Національно свідому молодь організатори акції закликають о 20.00 до участі у смолоскипній ході.

Прес-служби органів влади про участь своїх керівників в акції та причетність до її організації не повідомляють.

Тернопіль:

21 травня у Тернополі відзначили День героїв. З цієї нагоди на Микулинецькому кладовищі священнослужителі традиційних конфесій відправили поминальний молебень за всіх полеглих, що виборювали кращу долю для України.

У молебні взяв участь голова Тернопільської облдержадміністрації Іван Стойко. Він поклав квіти до Меморіалу борців за Незалежність України на Микулинецькому кладовищі Тернополя.

«Пам’ять борців за Україну є нетлінною. На прикладі їхнього особистого подвигу повинні формуватися світоглядові засади нових поколінь українців-державників», – зауважив, виступаючи на поминальних заходах, Іван Стойко.

Київ:

У вівторок, 23 травня, о 15.00 відбудеться пікетування Київської міської державної адміністрації з вимогами вшанувати Євгена Коновальця у назвах вулиць та встановити українському герою пам’ятник у Києві. Пікетування проводитимуть Київські міські організації Конгресу Українських Націоналістів та Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

Житомир:

21 травня Житомирська обласна організація Конгресу Українських Націоналістів провела ходу та мітинг з нагоди Свята Героїв. Захід, у якому також взяли участь активісти ВО „Свобода”, братства ОУН-УПА, „Просвіти”, ОУН та ОУН(р), розпочався біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Завершився він панахидою-мітингом на Соборному майдані Житомира, де поховано видатних діячів Організації Українських Націоналістів Миколу Сціборського та Омеляна Сеника.

Голова Житомирської обласної організації КУН, депутат Житомирської обласної ради Микола Крук, виступаючи на мітингу, наголосив на тому, що „вшанування пам’яті загиблих Героїв має стати святим обов’язком кожного українця. Адже ці Герої жили, щоб перемогти, і вмерли, щоб ми жили”.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X