Новини
01.06.2006 Депутати Тернопільської облради виступили на захист української мови Сесія Тернопільської обласної ради 30 травня звернулася до Президента, Верховної Ради та Генеральної прокуратури України, місцевих рад усіх рівнів, усієї української громадськості з закликом визнати антиконституційними рішення Харківської, Севастопольської, Дніпропетровської міських, Миколаївської, Донецької, Луганської обласних рад про надання російській мові статусу другої офіційної.

За таке звернення, ініціатором якого виступила депутатська фракція Конгресу Українських Націоналістів, проголосували всі 108 депутатів, присутніх на засіданні сесії обласної ради.

Подаємо текст цього звернення.

Звернення Тернопільської обласної ради

Харківська, Севастопольська, Дніпропетровська міські та Луганська обласна рада прийняли антиконституційні рішення про надання російській мові статусу другої офіційної. Вороги української національної ідеї, української державності прекрасно усвідомлюють, що нищення мови – це нищення душі народу, нищення генетичного коду української етнічної нації з її самобутньою духовністю, культурою, історичним минулим, що в кінцевому підсумку призведе до загибелі Української держави. Водночас згадані рішення є сигналом для розпалювання міжнаціональної ворожнечі, активізації діяльності антиукраїнських сил і екзаменом для новообраної законодавчої влади.

А тому, виходячи із загрози, яка нависла над державністю України, її суверенітетом, загрози тотального пограбування українських національних багатств, нищення духовних надбань українців, перш за все рідної мови, звертаємося до всіх національно свідомих українців, інтелігенції, духовенства, церковних громад, народних депутатів та депутатів місцевих рад, політичних партій, громадських організацій, творчих спілок і колективів активно стати на захист української мови та продовжити боротьбу за державність української нації під прапором української національної ідеї.

Підтримуємо внесений прокурорами протести про призупинення антиконституційних рішень, прийнятих згаданими радами.

Вимагаємо притягнути до кримінальної відповідальності винних у порушенні Конституції України та організаторів розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X