Новини
03.06.2006 Бойкот “Коду да Вінчі” Протести проти показу стрічки “Код да Вінчі”, які вже вилилися в заборону демонстрації картини в Білорусі та накладення обмежень на показ у Львові, докотилися й до Ізраїлю.

Свою жорстку позицію щодо показу екранізації скандального роману письменника Дена Брауна висловила ізраїльська Греко-Католицька Церква.

Вільний показ цього фільму в Ізраїлі матиме серйозніші наслідки, ніж нещодавня спроба божевільного сімейства Хабібі підпалити храм Благовіщення в Назареті. Про це заявив глава ізраїльської Греко-Католицької Церкви єпископ Еліас Шакур. На його думку, показ стрічки може призвести й до погіршення відносин між юдеями та християнами.

За словами Шакура, “якщо в Ізраїлі поважають релігію, слід заборонити показ цього мерзотного та брехливого фільму, що глузує із символів християнської віри. Адже якби з’явився твір, в якому так глузували б із пророка Мойсея чи Царя Давида, вся країна переповнилася б обуренням і протестувала”. Єпископ зізнався, що читав книгу Дена Брауна, і чтиво йому навіть сподобалося. Цей факт, утім, не зашкодив йому різко розкритикувати книгу й автора. “Ми молимося за те, щоб Ден Браун написав книгу, яка з великою повагою описуватиме християнство”, – сказав він.

Фільм “Код да Вінчі” демонструють у кінотеатрах Ізраїлю із кінця минулого тижня, він збирає повні зали. Однак, якщо духовні лідери християнських Церков закликатимуть вірних перейти від пасивного засудження до активних протестів проти демонстрації стрічки, наслідки важко передбачити. 1995 року трансляція в телевізійних кабельних мережах Ізраїлю кінофільму “Ісус Христос – Суперзірка” призвела до акту помсти з боку обурених християн-арабів. Найрадикальніші з них вчинили зумисне пошкодження підстанцій, через які передають телесигнал, що на декілька днів повністю паралізувало роботу мереж кабельного телебачення.

Тим часом спритні американські проповідники вже роблять непоганий бізнес з антифільмової істерії. Одна з найвідоміших місіонерок Пола Вайт терміново випустила повний “захисний набір”. За 29 доларів кожен охочий може придбати DVD-диск під назвою “Викриваючи “Код да Вінчі” та брошурку “Відновлення: сила крові”.

Дмитро Каневський, Хайфа, Ізраїль

http://www.gazeta.lviv.ua/
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X