Новини
06.06.2006 Заява з приводу “параду” російськомовного сепаратизму в деяких областях України Антизаконні рішення окремих обласних рад щодо надання російській мові статусу регіональної спричинили соціально-політичне напруження в Україні, завдали серйозного удару авторитетові Української держави, розвиткові національної культури, науки, мови та несуть реальну загрозу національній безпеці країни. Стає очевидним, що наступ на українську мову, це лише перший крок в реалізації далекосяжних намірів антидержавних та антиукраїнських сил в особі Партії регіонів та їх ідейних союзників комуністів, СДПУ(о) і т. зв. „прогресивних” соціалістів, які здобувши владу у деяких областях, стали на шлях ліквідації української державності.

Цілком очевидно, що “парад” російськомовного сепаратизму – це результат цілеспрямованої діяльності антиукраїнського режиму Кучми, який, фактично, нічого не зробив, для утвердження державного статусу української мови на всій території країни.

Відповідальність за нинішню ескалацію напруженості також лежить на тих провладних політичних силах, передусім СПУ, які потурають антиукраїнським та антидержавним елементам, або ж вдають, що нічого суттєвого не відбувається. Така позиція особливо небезпечна, оскільки стимулює подальші дії, спрямовані на приниження мови титульної нації Української держави.

Зважаючи на те, що сумнозвісні рішення деяких обласних рад є грубим порушенням Конституції України та опротестовані місцевими прокуратурами, а за своїми наслідками можуть призвести до розпалювання міжнаціональної ворожнечі, розчленування країни за мовною ознакою, а отже є такими, що посягають на територіальну цілісність і суверенітет держави, закликаємо правоохоронні органи, передусім СБУ, МВС та Генеральну прокуратуру, притягнути до відповідальності усіх, хто здійснює згадані протиправні дії.

Водночас звертаємося до Президента України як гаранта Конституції вжити необхідних заходів щодо захисту української мови, утвердження її державного статусу на усій території країни. Українізація усіх сфер суспільного життя – має стати пріоритетом у діяльності органів державної влади. Державні чиновники, які не володіють українською мовою, ігнорують 10 статтю Конституції, не бажають працювати для розбудови Української нації і держави мають бути негайно звільнені з посад. Зокрема, недопустимими є численні факти ігнорування української мови представниками українського дипломатичного корпусу, працівниками посольств та консульств. Це значно підриває міжнародний авторитет Української держави.

Гідною громадською відсіччю сепаратистам стане належна увага українців до своєї мови, культури, історії, традицій. Закликаємо громадян України у повсякденному житті користуватися виключно українською мовою, передплачувати україномовні газети і журнали, купувати українські книжки, навчати дітей в україномовних школах. У свою чергу Кабінет Міністрів повинен українізувати національний інформаційний простір, збільшити обсяги мовлення українською мовою на загальнонаціональних радіо- і телеканалах, забезпечити дошкільні заклади освіти, школи, вищі навчальні заклади, бібліотеки українською патріотичною літературою.

Не дозволимо зневажати мову Української держави! Усіма доступними нам методами даватимемо відсіч усім, хто посягнув на честь і гідність Української нації, прагне ліквідувати незалежність України!

02.01.2006 р.

Голова ОУН Микола Плав’юк
Голова ОУНр Андрій Гайдамаха

http://www.ukrnationalism.org.ua/
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X