Новини
14.06.2006 Заява прес-служби УАПЦ з приводу повернення парафіяльній громаді храму Успіння Пресвятої Богородиці у Львові статусу ставропігії


Українська Автокефальна Православна Церква вітає ініціативи різних Помісних Православних Церков сприяти нормалізації канонічної кризи та остаточному канонічному формуванню в Україні єдиної Помісної Церкви. Так, 2 червня 2005 року Архієрейський Собор УАПЦ постановив: «Ми висловлюємо вдячність Його Святості Святішому Патріарху Константинопольському Варфоломію за його увагу до української церковної проблеми та звертаємося до Великої Церкви Константинопольської з проханням взяти активну участь у врегулюванні церковної кризи в Україн». В цьому контексті ми б вітали рішення Константинопольського патріархату про повернення парафіяльній громаді храму Успіння Пресвятої Богородиці у Львові статусу ставропігії (прямого підпорядкування) Константинопольській Патріархії, який вона отримала ще у 1586-1589 рр.
Водночас ми висловлюємо свою стурбованість тим фактом, що рішення про відновлення ставропігії було прийнято без консультації з Предстоятелем та Собором архієреїв нашої Церкви з боку Архієпископа Скопельського Всеволода (США), якому Святіший Патріарх Варфоломій благословив опікуватися вирішенням цього питання.
Українська Автокефальна Православна Церква сподівається, що в майбутньому стосунки між Вселенським патріархатом та Українською Автокефальною Православною Церквою будуватимуться на засадах поваги до канонічних інститутів нашої Церкви.
З свого боку, єпископат та духовенство Української Автокефальної Православної Церкви висловлює глибоку пошану до Святішого Патріарха Варфоломія I та Святої Константинопольської Церкви, яка просвітила Русь Святим хрещенням та впродовж століть була Церквою-Матір’ю для православних християн України.

Прес-служба
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X