Новини
13.06.2006 Швеція цікавиться інвестиційними потребами Одеси Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства ШвеціїЦе засвідчила зустріч Одеського міського голови Едуарда Гурвіца з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеції Йоном Крістером Оландером.

Поважний гість взяв участь у офіційному відкритті котельної побудованої у мікрорайоні „Шкільний”  за допомогою шведської сторони. Котельня побудована за сучасними технологіями із врахуванням систем енергозбереження.   

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції назвав спільний проект реалізований в Одесі „надзвичайно успішним і оперативно реалізованим в життя”. Він наголосив, що цілком реальною є перспектива реалізації і інших подібних проектів.

Шведських інвесторів може зацікавити тема енергопостачання, енергозбереження, постачання палива, утилізації сміття.

У проект будівництва котельні в Одесі було вкладено приблизно шість мільйонів шведських крон. 

„Нині реалізується програма співпраці з Україною. Уряд Швеції наприкінці минулого року ухвалив рішення про таку програму розраховану до 2008 року. Якщо нині наші інвестиції складають дев”ять мільйонів доларів щороку – у 2008 році ця цифра зросте до 18 мільйонів доларів”, сказав Йон Крістер Оландер.

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції наголосив, що шведська сторона готова поділитися з українськими партнерами набутим досвідом у питанні використання біоенергії.

Нині в Україні працюють трохи більше 50 спільних підприємств зі шведськими інвестиціями. Серед них найбільшими є „Еріксон”, „Тетра парк”. Є надія, що в Україну прийдуть і відомі у Швеції виробники недорогих меблів. Зацікавленість щодо відкриття 5 магазинів з продажу шведських меблів в Україні вже існує. Один з цих магазинів має працювати в Одесі.
Директор департаменту зовнішніх зв”язків Одеської міськради Олег Долженков, який був присутній на проведеній зустрічі, повідомив, що була досягнута домовленість щодо візиту до Одеси, найближчим часом, одного з топ-менеджерів Північного інвестиційного банку зі Швеції. Вони зацікавлені у обговоренні проектів фінансування розвитку міської інфраструктури Одеси.

Крім цього, була досягнута попередня домовленість щодо вивчення питання відносно встановлення побратимських, партнерських відносин міста Одеса з одним зі шведських портових міст.

Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X