Новини
18.06.2006 Українські іконописці – гордість Заполяр”я Українська громада Мурманської області є колективом творчих і діяльних людей, працюючих в різних областях мистецтва. Окрім хору, дитячого танцювального ансамблю, кружка української вишивки і об'єднання публіцистів є і іконописці. Ширко Катерина і Гусарів Михайло – самородки Мурманської землі. Вони давно прославилися своїми роботами не тільки в області, але і в рамках всієї Росії. Михайло, наприклад, постійний учасник ряду московських виставок ікон.

За словами Катерини, минулі роки, що наступили, стали плідними  і насиченими різними заходами. У листопаді-грудні 2005 року ікони Михайла Гусарова були представлені студентам Мурманського державного педагогічного університету в рамках проведення семінару «Україна-Росія: історичні аспекти взаємостосунків двох країн». Після чого від кафедри загальної історії МДПУ поступила пропозиція провести виставку ікон восени цього року в стінах університету.

Вже в січні місяці, а саме, на світле свято всіх християн –  Різдво Христове, в селищі Оленяча Губа українські іконописці представили жителям свої творіння, написані за допомогою Божого водійства.
Вже в січні місяці, а саме, на світле свято всіх християн –  Різдво Христове, в селищі Оленяча Губа українські іконописці представили жителям свої творіння, написані за допомогою Божого водійства. Спочатку організатори планували, що захід продовжиться близько тижня, але кількість відвідувачів, що не зменшується, примусила збільшити терміни до одного місяця. Окрім жителів міста гостями виставки були представники обласного і міського комітетів з культури і мистецтва, мер міста Мурманська Михайло Савченко, керівники уряду Мурманської області і студенти ряду міських вузів.
Всі присутні були ознайомлені авторами робіт з технікою і канонами написання ікон, історією староруського живопису і значеннями кожної ікони.

За словами гостей, виставка залишила в їх серцях незабутнє враження і відчуття залучення до нашого Господа Ісуса Христа. Багато хто переживав ті ж відчуття, які наповнюють людину в храмі під час богослужіння.

Такий неординарний захід не міг не примусити керівників музею і організаторів задуматися про повторне проведення виставки ікон, але  вже в ширших масштабах, щоб увага людей зверталася не тільки до мирських утіх, але і до духовного наповнення серця.

На минулому тижні на адресу голови Національно-культурної автономії українців міста Мурманська і Мурманської області Н. Г. Литвиненко-Орлової поступила пропозиція від дирекції краєзнавчого музею м. Мурманська провести повторну виставку ікон в жовтні цього року, де будуть представлені як старі, так і нові праці наших українських іконописців.

На жаль, таку радісну подію затьмарює матеріальна сторона майбутнього заходу. Для написання ікон окрім титанічної роботи автора, Божого водійства і аскетичного перебування в посту і молитві, необхідні фарби і інші матеріали. Їх ціна на ринку висока, оскільки Катерина і Михайло пишуть не для продажу, а для душі, то все доводиться купувати за свої гроші. Проте ці перепони ні як не можуть зупинити наших геніїв, тому вони вже зараз узялися за роботу, щоб восени ощасливити мурманчан своїми новими шедеврами.

Микола Малуха
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X