Новини
15.11.2004 Истинно православный бизнесмен-авиатор отказывается от высшего ордена Московского Патриархата

Истинно православный бизнесмен-авиатор отказывается от высшего ордена Московского Патриархата

В редакцию «Обкома» пришло открытое письмо Александра Бадрудинова – предпринимателя, владеющего авиакомпанией в 17 вертолетов и 24 самолета.

Відкритий лист до Митрополита Київського і всієї Уккраїни, предстоятеля Української православної церкви Володимира

Ваше Блаженство!

У 1997 році очолюване мною підприємство — відкрите акціонерне товариство «АС» — розпочало будівництво в смт Бородянка на Київщині храму, а в 1999-му церква на честь Архістратига Михаїла вже стала до дії й була освячена омофором УПЦ. Це, зауважу, єдиний у районному центрі храм. З нагоди завершення його будівництва Ви нагородили мене високими нагородами Української православної церкви — Орденом Святого рівноапостольного князя Володимира та відповідною Грамотою на увагу до церковних заслуг. Я був вдячний Вам за таку оцінку моєї діяльності у розбудові Церкви — одного з найважливіших суспільних інститутів, що несе людям вічні Божі цінності.

Минув час. На превеликий жаль, зараз, у такий важливий для країни рік — рік виборів, доводиться говорити про зміни в позиціонуванні Української православної церкви, про інші цінності, які вона виносить на передній план. Ми є свідками того, як по всій Україні очолювана Вами церква втягується в політичне протистояння кандидатів у президенти на боці одного з кандидатів. Більше того, йдеться не лише про Вашу відверту агітацію на користь Віктора Януковича — людини з темними плямами в біографії, а про участь Церкви у цілеспрямованій, гріховній кампанії штабу Януковича щодо безпідставного, протизаконного очорнення іншого кандидата — Віктора Ющенка.

На своїй малій батьківщині Ющенко, як і я в Бородянці, допоміг звести храм із приналежністю саме до УПЦ МП, та не лише через це він не заслуговує на всі ті наклепи, які розповсюджуються на його адресу зусиллями священництва Вашої Церкви. Моя симпатія, як і симпатія більшості громадян України, які проголосували в першому турі президентських виборів, — на боці справді народного кандидата, Віктора Ющенка. І я не погоджуюся з кампанією паплюження й наклепів, яку розпалюють проти нього, в тому числі й руками Української православної церкви. Мені сумно, що Церква стала заручницею певних політичних сил і їхньою зброєю — замість того, щоб молитися за чесні й справедливі вибори.

Саме через це я вирішив вдатися до такого кроку: відмовитися від церковних нагород, які отримав із Ваших рук. Цим самим я хочу привернути увагу виборців до проблеми участі Церкви у великій, часто брудній політиці.

Вважаю, що хоча Митрополит як громадянин і виборець, без сумніву, може мати власну точку зору на питання політичних виборів у державі, проте Митрополит не може нав’язувати свій вибір усій Церкві, усім її прихожанам. Конституція України встановлює, що в нашій країні Церква відділена від держави, і так і має бути насправді. Сподіваюся, що це буде почуто й зрозуміло, і Церква в майбутньому не втручатиметься в особистий політичний вибір громадян, гарантований Основним Законом як вільний.

Ваше Блаженство, повертаю Вам Орден і Грамоту і сподіваюся на розуміння.

Олександр Бадрудінов, президент відкритого акціонерного товариства «АС».

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X