Новини
10.08.2006 Вірні УПЦ МП штурмом захопили бібліотеку Одеського аграрного універу У силовому захопленні приміщення бібліотеки вищого навчального закладу брали участь семінаристи з УПЦ Московського Патріархату та активісти проросійської організації „Єдіноє отєчєство” на чолі з її лідером Валерієм Кауровим.

Особи, які називали себе православними християнами, вибили скло у вхідних дверях університету, де ще до війни була розташована домова церква Одеської духовної семінарії, ломами виламали металеві шибки та захопили приміщення бібліотеки, де пробули минулу ніч. Вони заявляють про намір перебувати там до того часу коли приміщення колишнього домового храму остаточно передадуть у власність УПЦ Московського Патріархату. У захопленому приміщенні організували і богослужіння.

Однин з учасників події, мер райцентру Роздільна Борис Кіндюк порізав собі руки, а факт знищення залізних шибок він назвав не інакше як „випадковістю”.

Вірні УПЦ МП пояснювали свої дії рішенням господарського суду Києва, яким приміщення бібліотеки Одеського аграрного університету повернули у власність церкви. Натомість, під час силової акції серед її учасників не було судових виконавців, як це передбачено чинним законодавством.

Ректор Одеського аграрного університету Сергій Карлюк назвав дії вірних УПЦ МП „далекими від християнських”.

Він наголосив, що для переведення у інше приміщення бібліотеки Вузу необхідні два мільйони гривень і час, бо вона нараховує майже один мільйон примірників книжок.

Сергій Карлюк:„Це друга на Півдні України бібліотека за чисельністю книжок. У разі припинення її функціонування автоматично паралізує роботу університету. Ми не зможемо працювати. Університет паралізований. Це фактично закриття навчального закладу, який налічує зараз сім тисяч студентів”.

Працівник обласного управління у справах релігії Ігор Чорнописький відмовився коментувати кореспонденту радіо „Свобода” силові дії вірних УПЦ Московського Патріархату. Оперативно відреагували на них лише працівники правоохоронних органів. Щоправда, жодного з учасників нападу досі не затримали. Керівник Центру громадських зв’язків УМВС в Одеській області Ольга Богаченко повідомила радіо „Свобода”, що слідча група має три дні для збирання необхідної інформації. Після цього її передадуть до прокуратури Приморського району Одеси для ухвалення остаточного рішення. За її словами, дії вірних УПЦ МП та представників організації „Єдіноє отєчєство” підпадають під статтю „самочинство”.

Ректор та викладачі Одеського аграрного університету направили сьогодні телеграми на адреси Президента України Віктора Ющенка, Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та Одеського міського голови Едуарда Гурвіца з проханням втрутитися у ситуацію і захистити викладачів та студентів „від протиправних дій вірних УПЦ Московського Патріархату”.

Ігор Столяров, УПП
Одеський регіон
10.08.2006
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X