Новини
17.11.2004 Обидва кандидати в Президенти України визнають себе православними віруючими 15 листопада вперше в українській історії відбулися теледебати між двома претендентами на найвищий державний пост. Хоча релігійній тематиці не було відведено спеціального часу, кандидат у Президенти Віктор Януковича все ж зауважив, що отримав благословення на президентство від Православної Церкви, зокрема афонських старців, без чого він би "не пішов на президенство" і часто молиться за те, щоб Бог простив гріхи його опонентів. Віктор Ющенко свою позицію щодо релігійної тематики висловив 16 листопада у програмі „Добрий ранок, Україно” на телеканалі „Ера”.

У прямій телефонній розмові один із глядачів попросив Віктора Ющенка внести зрозумілість в інформацію, яка поширюються ЗМІ про те, що „ющенківці громлять по Україні церкви”.

На це питання В. Ющенко відповів: „Це робота Януковича і цієї влади. Я є православним віруючим. Друзі, моя православна віра, ортодоксальна віра, вчить одного — терпимості і поваги до інших думок, до інших релігій. Тому не слухайте байок, не слухайте дурниць, не слухайте тих, хто стверджує, що прийде Ющенко і зробить Київський Патріархат. Ви будете ходити у ту Церкву, в яку ви вважаєте за доцільним ходити. У нас буде стільки релігій, скільки моя нація буде вважати за доцільне. Я хочу чітко сказати одне: світська влада не буде втручатися у церковні справи, у роботу жодної конфесії. Це право пресвятих отців”.

Віктор Ющенко висловив також свою позицію щодо втручання Церкви у виборчі перегони: „Це прикро і я не думаю, що це кращий вчинок Церкви. А коли ще Церква робить Хресні ходи під патронатом Януковича, то мене це дивує і принижує як віруючого. Брати прем’єр міністру в довірені особи Пресвяту Марію чи Ісуса Христа, – не думаю, що це кращий крок віруючої людини”.

Фотоколаж зі сайту "Української правди"

http://www.pravdacom.ua/archive/2004/november/15/debaty.shtml

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X